Tikkurila ColorTester

Tikkurila ColorTester - tester kolorów

Wybór koloru farby do wnętrza może być trudnym zadaniem, ale jest to jeden z najważniejszych kroków w całym procesie malowania domu lub mieszkania. Jeśli już na tym etapie popełnisz błąd, efekt Twoich prac może okazać się daleki od wymarzonego ideału. Podczas przeglądania bardzo szerokiej gamy odcieni oraz rodzajów farb, musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników i zastosować sprawdzone rozwiązania. Jednym z nich jest tester kolorów.

Jak działa tester kolorów do malowania?

Tikkurila ColorTester to duży, prostokątny fragment folii z wymalowaniem oryginalną farbą  w wybranym kolorze. Jedna z jego stron jest samoprzylepna – łatwo się nakleja i odkleja, dzięki czemu z testera można korzystać wielokrotnie. Próbka nie pozostawia również śladów na ścianie, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać ją w pomieszczeniach, w których malowanie nie jest jeszcze szczegółowo zaplanowane. Dzięki testerowi wygodnie i bardzo precyzyjnie określisz, jak dany kolor będzie prezentował się na wybranej ścianie.  

O czym pamiętać podczas testowania kolorów?

W sklepie prawdopodobnie wybrałeś farbę, patrząc na nią w zupełnie innym oświetleniu niż to, które jest w Twoim domu. Światło sztuczne, dzienne, fluorescencyjne, halogenowe czy żarowe w różny sposób wpływa na poszczególne barwy. Gdy już zamówisz próbki, zabierz je do malowanego pokoju i naklej na ścianach. Następnie obserwuj, jak kolor zmienia się w poszczególnych porach dnia. Wybieraj różne miejsca na ścianie tak, by światło padało na tester pod wieloma kątami. Niektóre cienie mogą sprawić na przykład, że jasnoszary będzie ciemniejszy niż się spodziewałeś, a elegancka zieleń stanie się nagle wyblakła.

Oczywiście nie wszystkie pokoje są wypełnione naturalnym światłem. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję zobacz, jak kolor prezentuje się przy użyciu różnych rodzajów sztucznego światła. Dobrą praktyką jest także testowanie barw w pomieszczeniu, z którego nie zostały wyniesione jeszcze wszystkie elementy wyposażenia. Sprawdź jak kolor współgra z meblami, obrazami czy innymi dodatkami. Spójrz na niego z różnych odległości. 

Wypróbuj również testery kolorów farby do wnętrz Tikkurila Optiva Matt 5 w opakowaniach a’0,09l. Do wyboru masz ponad 13 tysięcy kolorów.

Tikkurila online shop
dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl