salon po zmianie

Malowanie podłogi w salonie

Mała Wielka Zmiana

Naturalne drewno jest piękne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby Twoja drewniana podłoga przeszła metamorfozę. Jeżeli masz duże wymagania kolorystyczne, z pewnością ucieszy Ciebie możliwość wyboru barwy z aż 13 tysięcy odcieni w palecie!

Podłoga przed malowaniem
Przed zmianą
Pomysł na malowanie podłogi w białym kolorze
Podłoga po metamorfozie: farba podłogowa Tikkurila Betolux Akva, kolor NCS S 0300-N.

Instrukcja malowania podłogi

1. Powierzchnię przeznaczoną do malowania starannie oczyścić z zanieczyszczeń ograniczających przyczepność farby. W razie konieczności zeszlifować. Po szlifowaniu podłogę trzeba ponownie odkurzyć i umyć, aby nie pozostawały na niej resztki pyłu. Kiedy podłoga jest gładka i zmatowiona, można przystąpić do malowania.

2. Farba podłogowa Tikkurila Betolux Akva nie wymaga wcześniejszego użycia farby podkładowej, co znacznie przyspiesza cały proces malowania. Nałóż 2-3 warstwy produktu przy użyciu wałka z krótkim włosiem lub pędzla z włosiem syntetycznym (albo mieszanym). Najlepiej malować na raz kilka desek, wzdłuż ich długości.

3. Produkt szybko schnie, dlatego warto zaplanować prace wcześniej, aby uniknąć łączenia warstw suchej i mokrej. Produkt wysycha całkowicie po ok. 2 tygodniach. Osiąga wtedy ostateczną trwałość i odporność.  W tym czasie należy unikać gruntownego czyszczenia powierzchni. Podłoga może być czyszczona za pomocą szczotki, mopa lub ściereczki, przy użyciu neutralnego detergentu.

 

WSKAZÓWKA:

Podczas tej metamorfozy możesz puścić wodze swojej wyobraźni i przy użyciu taśmy lub szablonu stworzyć na podłodze dowolny wzór. Może np. szachownicę?

Pomysł na malowanie drewnianej podłogi
Podłoga: farba Tikkurila Betolux Akva, kolor X375.
Drewniane drzwi: satynowo-matowa emalia Tikkurila Everal Aqua Gloss 80, kolor L445.
Ściana: farba Tikkurila Optiva Satin Matt 7, kolor NCS S 0300-N (biały).
Malowanie podłogi na biało z użyciem farby podłogowej Tikkurila
Drewniana podłoga: farba Tikkurila Betolux Akva, kolor NCS S 0300-N (biały).
Drewniana komoda: matowa emalia Tikkurila Everal Aqua Matt 10, kolor NCS S 0300-N (biały).
Ściana: matowa farba Tikkurila Optiva Matt 5, kolor 1943.
dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl