wnętrze Uli Pedantuli malowane farbami Tikkurila Nature

Ula Pedantula maluje wnętrza farbami z linii Tikkurila Nature

Farby Tikkurila - z zewnątrz domu do wnętrza

W sezonie 2021 r. Ula zrealizowała kilka projektów w ogrodzie z wykorzystaniem produktów do drewna na zewnątrz z linii Tikkurila Valtti, z których efektu jest ogromnie zadowolona i dlatego te dobre doświadczenia postanowiła przenieść do wnętrza domu.

Tym razem zamarzyła o nowej kuchni... A ponieważ kuchnia łączy się z jadalnią, a ta z salonem, zrobił się z tego całkiem spory remont! Na ścianach w domu zagościły farby z linii Tikkurila Nature, a Ula przy okazji trwających na parterze prac zdecydowała się samodzielnie odświeżyć swoją sypialnię.

Kolory w domu Uli Pedantuli

Na ściany na całym parterze domu trafił odcień G503 Calla z kolekcji Tikkurila Feel the Color – złamana biel w cieplejszej tonacji, która prezentuje się przepięknie w każdym świetle.

Sypialnia Uli potrzebowała bardziej wyrazistego odcienia, który nadal dobrze komponowałby się z klasycznym wystrojem domu. Ula postanowiła ożywić sypialnię błękitami. Postawiła na zgaszone, spokojne, stonowane odcienie niebieskiego: J438 oraz F436 Waterfall z palety Tikkurila Symphony.

wnętrze domu Uli Pedantuli malowane farbami Tikkurila Nature
źródło: kanał Ula Pedantula na YouTube
sypialnia Uli Pedantuli malowana farbami Tikkurila Nature
źródło: kanał Ula Pedantula na YouTube
sypialnia Uli Pedantuli malowana farbami Tikkurila Nature
źródło: kanał Ula Pedantula na YouTube

Dom Uli Pedantuli w odświeżonej odsłonie

Po odmalowaniu kuchni, jadalni i salonu przestrzenie prezentują się elegancko, klasycznie i niezwykle świeżo. 

Również sypialnia zyskała zupełnie nowy charakter. Ula potwierdza, że choć nie miała zbyt dużo pracy, efekt jest widoczny gołym okiem i robi wrażenie. 

Obejrzyj cały film z metamorfozy wnętrz Uli Pedantuli, w którym Ula przedstawiła również garść porad z ABC malowania ścian.

Wybór koloru, czyli testowanie 

Paleta kolorów farb z linii Tikkurila Nature to ponad 13 tysięcy kolorów. Ula miała twardy orzech do zgryzienia! Skorzystała z dwóch narzędzi, które ułatwiły jej podjęcie decyzji.

Aplikacja Tikkurila Colour Master - wirtualny tester kolorów

Prosta w obsłudze aplikacja, która oferuje mnóstwo możliwości: można w niej obejrzeć wzorniki kolorów, ale także inspiracje i gotowe palety barw.  Dowiedz się więcej o aplikacji >>.

Tester koloru w małym, poręcznym opakowaniu

Ula podkreśla, że nieodzownym elementem wyboru koloru jest jego przetestowanie na ścianie w pomieszczeniu, które zamierzamy malować. Korzystając z próbki farby, Ula mogła ocenić, jak kolor wygląda na większej powierzchni i naturalnym oraz sztucznym oświetleniu sypialni, ale też jak współgra z wyposażeniem, np. z meblami. 

Tester koloru Tikkurila Optiva 5 znajdziesz w naszym sklepie online www.estudiokoloru.pl.  

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl