Tikkurila-salon-N405_Terracotta

W domu Niny

Kontrast i zaskakujące detale

Projektantka i analityk trendów Nina Bruun zdecydowała się pomalować swój dom w kolorach z kolekcji  Tikkurila Minerals: głębokim N405 Terracota, ciemnym Y500 Wrought Iron, chłodnym V447 Serpentine oraz ciepłym Y487 Piazza. Kombinacja ciemnych i jasnych oraz chłodnych i ciepłych barw podkreśla charakter i osobisty styl wnętrz. 

Tikkurila-ColorNow2018-salon-N405_Terracotta
Głębokie odcienie zamiast tradycyjnej bieli

„Jako projektantka, w pracy codziennie mam do czynienia z kolorami. Dlatego moim naturalnym wyborem były barwy dalekie od bezpiecznej bieli. 

Wszystkie odcienie kolekcji Tikkurila Minerals świetnie ze sobą współgrają, a więc wybór dowolnego koloru z palety gwarantował stworzenie pięknej kompozycji.

Ostatecznie zdecydowałam się na N405 Terracotta, Y500 Wrought IronV447 Serpentine oraz Y487 Piazza.

„Wszystkie kolory, które wybrałam do mojego mieszkania, wprowadzają do wnętrza charakter i indywidualny styl. Barwy dodają przestrzeni wyrazu, a wybór innego koloru niż biały wymaga odwagi i wiele mówi o właścicielach mieszkania. Kombinacja ciemnych i jasnych lub chłodnych i ciepłych odcieni była niekończącą się zabawą i pomogła mi odważnie wyrazić siebie".

Jadalnia-kolory-Tikkurila-Minerals
Łazienka-Tikkurila-kolory-Minerals
sypialnia-metamorfoza-kolor- Tikkurila-Y487
Salon przed i po

„Kolor N405 Terracotta wybrałam dla konkretnej ściany, aby mogła się wyróżnić niczym dzieło sztuki. Przez nadanie pomarańczowej barwy mniejszej, ale skoncentrowanej przestrzeni, staje się ona dużym i znaczącym elementem pomieszczenia. I uwielbiam to, że ściany nie widać od razu – pojawia się dopiero, gdy wejdziesz do salonu".

Tikkurila-ColorNow2018-salon-przed
Tikkurila-ColorNow2018-salon-kolor-N405-Terracotta
Wybierz kolory i farby zgodnie z przeznaczeniem pomieszczenia

„Przed malowaniem zwróciłam szczególną uwagę na aspekty związane z funkcjonalnością różnych rodzajów pomieszczeń, ponieważ kolor powinien podkreślać charakter danej przestrzeni. Wybór kolorów do mojej sypialni nie był trudny. To, w jakim otoczeniu budzę się rano, może mieć ogromny wpływ na resztę dnia. Dlatego wybrałam ciepły, jasnoszary odcień Y487 Piazza, który działa na mnie kojąco".

Ściany zostały pomalowane przy użyciu matowej farby do wnętrz Tikkurila Optiva Matt 5.

Jak pomalować ścianę

1. Oczyść i wygładź ściany

Oczyść powierzchnię ściany z kurzu i zabrudzeń. Jeżeli to konieczne, nierówności i ubytki wygładź szpachlówką, a powierzchnię zeszlifuj. Odetnij taśmą malarską powierzchnię przeznaczoną do malowania. Ścianę zagruntuj farbą podkładową Tikkurila Optiva Primer.

2. Nałóż dwie warstwy farby

Pomaluj powierzchnię dwukrotnie farbą Tikkurila Optiva Matt 5 w wybranych kolorach. Rozpocznij pracę od pomalowania naroży i wszystkich trudno dostępnych miejsc, używając małego wałka malarskiego o szerokości 10 lub 15 cm, a w razie potrzeby także pędzla. Pozostałą powierzchnię ściany pomaluj przy użyciu dużego wałka malarskiego o szerokości 18 lub 25 cm na przedłużaczu malarskim. Farbę należy nanosić ruchami góra-dół, aby pokryć powierzchnię na całej jej wysokości. Aby uniknąć powstawania smug ostatni ruch należy wykonać z góry do dołu.

Odklej taśmę malarską natychmiast po zakończeniu malowania, zanim farba zdąży wyschnąć.

Nina Bruun

Projektanka i analityk trendów

Nina Bruun jest znaną duńską projetkantką wnętrz i wielokrotnie nagradzanym analitykiem trendów kolorystycznych w świecie designu.

„Kolory to sposób na wyrażenie siebie".

Tikkurila_jury_NinaBruun_ColorNow2018
dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl