Malowanie ścian - ciągi komunikacyjne, powierzchnie spękane

Powierzchnie ścian należy oczyścić z brudu i kurzu za pomocą szczotki, wilgotnej ściereczki lub odkurzacza przemysłowego.

Wypełnić większe ubytki gotową szpachlą uniwersalną. Pamiętaj, aby zapoznać się z kartą techniczną produktu i stosować się do zawartych w niej zaleceń

Wyrównać powierzchnię odpowiednią masą szpachlową (w zależności od rodzaju powierzchni, uszkodzeń, czy ubytków oraz od właściwości i przeznaczenia produktu). Pamiętaj, by zapoznać się z kartą techniczną produktu i stosować się do zawartych w niej zaleceń.

Zaszpachlowane miejsca zeszlifować papierem ściernym (aby usunąć nadmierną warstwę), usunąć kurz za pomocą szczotki.

W celu wypełnienia uszkodzeń i łączeń między płytami, użyj odpowiedniej masy szpachlowej oraz specjalnej taśmy. Pamiętaj, by zapoznać się z kartą techniczną produktu i stosować się do zawartych w niej zaleceń. Proponowany produkt to masa szpachlowa elastyczna przeznaczona do wykonywania łączeń płyt gips-karton.

Wyrównać powierzchnię odpowiednią masą finiszową (gładzią). Pamiętaj, aby ostatnią warstwę pod malowanie wykonać na całej powierzchni, która będzie malowana. Uzyskasz w ten sposób jednolitą powierzchnię o tej samej strukturze. Pamiętaj, by zapoznać się z kartą techniczną produktu i stosować się do zawartych w niej zaleceń.

Całą powierzchnię ściany zeszlifować papierem ściernym, kurz usunąć za pomocą szczotki, wilgotnej ściereczki lub odkurzacza przemysłowego.

Zagruntować podłoże. Jeżeli podłoże jest sypkie, niestabilne - użyć preparatu do gruntowania Tikkurila Suprabilit. Jeśli podłoże jest stabilne, zwarte - użyć farby gruntującej Tikkurila Optiva Primer.

Nałożyć dwie warstwy jednej z zaproponowanych farb wykończeniowych i pozostawić powłokę do wyschnięcia. Pamiętaj o zastosowaniu odpowiedniego odstępu czasowego między kolejnymi warstwami farby. Rekomendowane produkty: Tikkurila Optiva Matt [5], Tikkurila Optiva Satin Matt [7], Tikkurila Optiva Semi Matt [20].

Jeżeli malowane ściany są popękane, to warto je wzmocnić stosując tapety z włókna szklanego Tasso. Podnoszą one odporność powłoki na uderzenia, zadrapania, maskują drobne spękania. Po wcześniejszym zagruntowaniu powierzchni rozcieńczonym 1 do 1 z wodą preparatem Tikkurila Luja Moisture Stop, przykleić tapetę z włókna szklanego. Przy pomocy wałka nałożyć pojedynczą warstwę Tikkurila Luja Moisture Stop na szerokość jednego pasa tapety. Następnie przyłożyć tapetę (tak, by krawędzie idealnie stykały się - nie powinno być przerw pomiędzy krawędziami tapety). Przy pomocy plastikowej łopatki przyciskać tapetę do powierzchni (ruchami od jednej do drugiej krawędzi tapety), tak by stała się wilgotna. Jeżeli tapeta nie przesiąka nałożyć kolejną warstwę preparatu. Pozostawić na jeden dzień do wyschnięcia. Pamiętaj, aby zapoznać się z kartą techniczną produktów i postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Umyć narzędzia wodą w mydłem i dokładnie wypłukać.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.