Malowanie sufitu - tynk cementowy, tynk gipsowy, płyta gips karton

Powierzchnię sufitu oczyścić z kurzu.

Wypełnić większe ubytki gotową szpachlą uniwersalną. Pamiętaj, aby zapoznać się z kartą techniczną produktu i stosować się do zawartych w niej zaleceń.

Wyrównać powierzchnię odpowiednią szpachlą uniwersalną lub finiszową (w zależności od rodzaju powierzchni, uszkodzeń, czy ubytków oraz od właściwości i przeznaczenia produktu). Pamiętaj, by zapoznać się z kartą techniczną produktu i stosować się do zawartych w niej zaleceń.

Zaszpachlowane miejsca zeszlifować papierem ściernym (aby usunąć nadmierną warstwę szpachli), usunąć kurz za pomocą szczotki.

W celu wypełnienia uszkodzeń i łączeń między płytami, użyj odpowiedniej masy szpachlowej elastycznej, przeznaczonej do wykonywania łączeń płyt gips-karton oraz specjalnej taśmy. Pamiętaj, by zapoznać się z kartą techniczną produktu i stosować się do zawartych w niej zaleceń.

Wyrównać powierzchnię odpowiednią masą finiszową (gładzią). Pamiętaj, aby ostatnią warstwę pod malowanie wykonać na całej powierzchni, która będzie malowana. Uzyskasz w ten sposób jednolitą powierzchnię o tej samej strukturze. Pamiętaj, by zapoznać się z kartą techniczną produktu i stosować się do zawartych w niej zaleceń.

Całą powierzchnię ściany zeszlifować papierem ściernym, kurz usunąć za pomocą szczotki.

Zagruntować podłoże. Jeżeli podłoże jest sypkie, niestabilne - użyć preparatu do gruntowania Tikkurila Suprabilit. Jeśli podłoże jest stabilne, zwarte - użyć farby gruntującej Tikkurila Optiva Primer.

 Nałożyć dwie warstwy jednej z zaproponowanych farb wykończeniowych i pozostawić powłokę do wyschnięcia. Pamiętaj o zastosowaniu odpowiedniego odstępu czasowego między kolejnymi warstwami farby. Jeżeli sufit jest w kolorze stosujemy Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt [3].

Umyć narzędzia wodą z mydłem i dokładnie wypłukać.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.