Tikkurila-ochrona-drewna-przed-ogniem-konstrukcja-z-drewna
Ochrona drewna przed ogniem

 

Wysokiej jakości, wodorozcieńczalne systemy ochrony przeciwpożarowej dla zewnętrznych i wewnętrznych powierzchni drewnianych

Drewno jako materiał budowlany to nie tylko wybór estetyczny, ale również ekologiczny. Aby wykorzystać jego naturalne piękno, należy wziąć pod uwagę szczególne wymagania w zakresie planowania i budowy, a jednym z nich jest bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Rozwiązania Tikkurila zaprojektowane są tak, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa przeciwpożarowego dla powierzchni drewnianych wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Farba i lakier Fontefire FW to ognioochronne produkty do drewnianych powierzchni wewnątrz budynków, jak np. panele ścienne i sufitowe, jak i na zewnątrz, jak np. okładziny elewacyjne. Pod wpływem ciepła produkty Fontefire FW pęcznieją, tworząc izolacyjną warstwę pianki, która spowalnia rozprzestrzenianie się ognia i zmniejsza tworzenie się dymu. Zarówno farba jak i lakier posiadają najwyższą klasę reakcji na ogień dla drewna i materiałów drewnopodobnych: klasa B-s1, d0, zgodnie z normą EN 13501-1:2007+A1:2009. Drewniane płyty i panele zabezpieczone środkami ognioochronnymi wykorzystywane są przede wszystkim w obiektach, w których jednocześnie przebywa większa ilość osób, np. w żłobkach, przedszkolach, szkołach, budynkach wielorodzinnych. 

Produkty Fontfire WF zostały opracowane do stosowania na przemysłowych liniach produkcyjnych. Zarówno farba jak i lakier są łatwe w aplikacji i szybko schną, dzięki czemu proces malowania przebiega szybko i sprawnie.

Zapytaj doradcę technologicznego o szczegóły stosowania produktów ognioochronnych >>

 

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.