Malowanie sypialni w atramentowym odcieniu niebieskiego

Atramentowa sypialnia

Łatwa i jednocześnie spektakularna metamorfoza sypialni

Kolor nocnego nieba i głębokiego oceanu ma w sobie wyjątkowy spokój. Koi zmysły, jednocześnie ożywiając ducha. W tej niezwykle odważnej aranżacji wykorzystany został oryginalny oraz wyjątkowo elegancki kolor atramentowy, który efektownie podkreśla elementy wyposażenia.

Klasyczna biel

Aranżacja sypialni , wykorzystująca atramentową barwę ścian, może wydawać się zbyt ciemna. Jednak wystarczy pomalować kilka dodatków na klasyczny, biały kolor, a pomieszczenie rozjaśni się i nabierze lekkości. To klasyczne zestawienie, które zawsze świetnie się prezentuje. W ten kolorystyczny schemat dobrze wpasuje się także barwa naturalnego drewna, która dodatkowo ociepli wystrój.
 

 

 

Malowanie sypialni w atramentowych barwach
Pies w sypialni inspirowanej kolorami Tikkurila

Stwórz klimatyczną sypialnię w kolorze atramentu

Właścicielka tej sypialni chciała stworzyć wnętrze przytulne, ale również z pazurem.

Ściany zostały pomalowane matową farbą ceramiczną Tikkurila Optiva Matt 5, która idealnie sprawdzi się właśnie w sypialni. Wybrany kolor to M350 Ink. Ciemne ściany w połączeniu z białymi drzwiami, sufitem i innymi jasnymi elementami wystroju tworzą dynamiczne, świeże wnętrze.

 

 

Sypialnia malowana w barwie atramentowej
Aranżacja sypialni w barwach Tikkurila

Metamorfoza stolika w stylu retro

Aranżacja sypialni, wykorzystująca atramentową barwę ścian, może wydawać się zbyt ciemna. Jednak wystarczy pomalować kilka dodatków na klasyczny, biały kolor, a pomieszczenie rozjaśni się i nabierze lekkości. To klasyczne zestawienie, które zawsze świetnie się prezentuje. W ten kolorystyczny schemat dobrze wpasuje się także barwa naturalnego drewna, która dodatkowo ociepli wystrój.

Stolik został pomalowany emalią akrylową Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40. Emalia jest w pełni bezpieczna dla zdrowia, nie emituje nieprzyjemnego zapachu podczas malowania i szybko schnie. Tworzy piękną, trwałą powłokę na powierzchniach drewnianych i drewnopochodnych.

Wybrany kolor emalii to jasny odcień F497 Paper, który idealnie komponuje się z innymi meblami w pokoju i jednocześnie podkreśla piękno drewna.

Stolik nocny w sypialni przed pomalowaniem emalią
Nocny stolik przed malowaniem
Stolik w sypialni malowany farbami Tikkurila
Nocny stolik po malowaniu
Realizacja metamorfozy
Czyszczenie drewnianej powierzchni przed malowaniem
1. CZYSZCZENIE

Oczyść drewnianą powierzchnię stolika detergentem Tikkurila Maalipesu i pozostaw do wyschnięcia. Postępuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu. 

Szlifowanie powierzchni stolika
2. SZLIFOWANIE

W razie potrzeby, zeszlifuj starą powłokę lakieru aż powierzchnia stanie się całkowicie matowa. Szmatką usuń powstały pył.

Malowanie farbą gruntującą
3. GRUNTOWANIE

Przed przystąpieniem do malowania zabezpiecz wszystkie powierzchnie, które nie są przeznaczone do malowania.

Używając wałka do mebli nałóż jedną warstwę farby gruntującej Tikkurila Otex Akva. Jeśli chcesz osiągnąć lepszy efekt finalny, zabarw podkład na kolor zbliżony do farby nawierzchniowej. Pozostaw do wyschnięcia.

Malowanie emalią zabezpieczającą Tikkurila
4. MALOWANIE

Nałóż dwie warstwy emalii Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40 w kolorze F497 Paper. Pomiędzy warstwami zachowaj odpowiedni odstęp czasowy. Narzędzia umyj wodą z mydłem. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

sypialnia w szarościach
dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl