Kolory z palety Tikkurila

Jak aranżować wnętrza z farbami w macie i połysku?

 

Mat czy połysk?

Czy planujesz zmienić wystrój swoich wnętrz? Jeżeli tak, to teraz nadszedł czas na zabawę kolorami i farbami! Farby matowe chętnie stosowane są już od dłuższego czasu, ale w tej chwili coraz większą popularność zdobywa malowanie ścian, sufitów i podłóg produktami o wysokim stopniu połysku.

Zastosowanie matowych farb do wnętrz dla większości z nas stanowi najbardziej bezpieczne rozwiązanie dekoracyjne. Jednak, dzięki odważnemu zestawieniu powierzchni o różnym stopniu połysku możemy stworzyć zaskakującą i wyrafinowaną aranżację.     

Wnętrze w jasnych kolorach
Powierzchnie z połyskiem są trwałe i łatwe do czyszczenia, natomiast powłoki matowe lepiej niwelują niedoskonałości podłoża

Zestawienie powierzchni o różnym stopniu połysku nada wnętrzu frapujący, niesztampowy charakter. Zanim rozpoczniemy projekt metamorfozy wnętrz, warto zaplanować, która powierzchnia będzie pomalowana farbą matową, np. farbą do ścian i sufitów Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3, a która farbami z połyskiem lub półpołyskiem, np. farbą do podłóg Tikkurila Betolux Akva lub emalią do drewna i metalu Tikkurila Everal Aqua Gloss 80

Powierzchnie matowe i z połyskiem wprowadzają odmienny klimat w pomieszczeniu i odbijają światło w różnorodny sposób. Wysoki połysk wydobywa głębię koloru i odbija światło, podczas gdy mat rozprasza światło i sprawia, że wymalowania wyglądają bardziej subtelnie. Dzięki matowemu wykończeniu stworzymy we wnętrzu przytulny, harmonijny nastrój.

Kolory z palety Tikkurila
Farba matowa czy z połyskiem?

Powierzchnia w połysku charakteryzuje się większą odpornością na zabrudzenia. Poprawki wykonane farbą byłyby na takiej powierzchni bardziej widoczne, ale taki zabieg jest zbędny, ponieważ wykończenie połyskowe jest łatwe do czyszczenia. W przypadku wykończenia matowego zamiast czyścić zabrudzenia, lepiej je zamalować. Matowa powłoka, w odróżnieniu do tej z połyskiem, znacznie lepiej tuszuje wszelkie niedoskonałości podłoża.

Farbę z połyskiem cechuje wysoka trwałość, więc doskonale sprawdzi się w kuchni, jadalni, łazience, korytarzu i w pokoju dziecięcym. Powłoki matowe tworzące klimat subtelnej, eleganckiej klasyki polecane są do salonów i sypialni.

Śmiało sięgnij po farby o różnym stopniu połysku – stosując wykończenia zarówno z efektem matowym jak i połyskowym, sprawisz, że Twoje wnętrza w ciągu jednego dnia przeobrażą się w niezwykle energetyczne przestrzenie!

Wybierz farbę o wysokim stopniu połysku, jeżeli...

● chcesz, aby powierzchnia była łatwa do utrzymania w czystości.
● zależy Ci na powierzchni o wyjątkowej trwałości.
● chcesz osiągnąć efekt kontrastu i odbicia światła. 

Wybierz farbę matową, jeżeli...

● chcesz, aby wykończenie powierzchni było łagodne i stonowane.
● chcesz stworzyć we wnętrzu harmonijny, spokojny nastrój (salon, sypialnia). 
● potrzebujesz farby, która zniweluje niedoskonałości powierzchni.
● lubisz bezpieczne rozwiązania dekoracyjne.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl