salon w różowych kolorach

5 porad, jak wybrać kolor do salonu

 

Wybór koloru do salonu może być niełatwym zadaniem, m.in. ze względu na ilość mebli w pomieszczeniu oraz różnorodność materiałów. Dlatego przedstawimy Wam kilka porad, jak poradzić sobie z tym wyzwaniem.  

Salon to zwykle największe pomieszczenie w domu, w którym domownicy odpoczywają, przyjmują gości, relaksują się. Umeblowanie takiej przestrzeni często trwa latami i może odzwierciedlać różne style, ewoluujące z czasem preferencje mieszkańców. Dlatego wybór koloru ścian w salonie może stanowić szczególne wyzwanie, jeżeli chcemy stworzyć spójną kompozycję z jego wyposażeniem.
 

salon w różowych kolorach

Ekspert Tikkurila udziela 5 porad, które ułatwią wybór kolorystyki do salonu


1. Twój styl jest najważniejszy

To, co podoba się Tobie, nie musi podobać się wszystkim. Zastanawiając się nad wyborem palety kolorystycznej do Twojego salonu, kieruj się własnymi preferencjami, własnym stylem. Sięgnij po odcienie, które lubisz, w otoczeniu których dobrze się czujesz. Pamiętaj, że Twój dom to Twoje własne królestwo. 

Jeżeli lubisz niebanalne rozwiązania kolorystyczne, sprawdź nasze propozycje efektów dekoracyjnych. Nawet najbardziej przeciętne barwy mogą prezentować się wyjątkowo, jeżeli zastosujemy inne techniki malarskie lub tekstury.

2. Pomyśl o atmosferze wnętrza

Jakie jest oświetlenie Twojego salonu? Światło i kolor tworzą klimat pomieszczenia. Czy wolisz wnętrza przestrzenne, chłodne i wyważone, a może ciepłe i przytulne? Jeżeli wiesz, jaki klimat chcesz stworzyć we wnętrzu, możesz przejść do etapu wyboru koloru.

3. Wykorzystaj samoprzylepne testery kolorów

Wyboru koloru dokonaj we wnętrzu, które planujesz pomalować - w jego naturalnym i sztucznym oświetleniu, wśród elementów wystroju, takich jak meble, tekstylia, dodatki. Wykorzystaj do tego testery kolorów Tikkurila ColorTester. Zobacz, jak dany odcień prezentuje się w otoczeniu i jakie emocje wyzwala.

4. Połysk czy mat - wybierz stopień połysku ze względów praktycznych

Matowa farba Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 rozprasza światło i sprawia, że wymalowania wyglądają bardziej subtelnie. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w salonie, gdzie ściany nie są narażone na częste zabrudzenia.

Dla rodzin z małymi dziećmi i do pomieszczeń narażonych na częste zabrudzenia, rekomendujemy farby o wyższym stopniu połysku, ponieważ wykończenie połyskowe jest łatwe do czyszczenia.  

5. Wybieraj odważnie 

Wybierz odcień, który podoba się Tobie i Twojej rodzinie. Nie zwracaj uwagi na preferencje innych. Baw się kolorami, ściany zawsze można przemalować, jeżeli zmienią nam się gusta lub będziemy chcieli wprowadzić do wnętrza inny styl. Możesz dodawać lub usuwać barwy kierując się swoim nastrojem. Zaufaj sobie!

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl