kuchnia z kafelkami pomalowanymi farbą do płytek Tikkurila Luja Ceramic Tiles

Metamorfoza kuchni – samodzielnie i niedrogo z farbą do malowania płytek

Zmiana wyglądu kuchni nie musi wiązać się z kosztownym, uciążliwym remontem. Zobacz, jak możesz przeprowadzić efektowną metamorfozę malując nie tylko kuchenne ściany, ale także płytki.
Sięgnij po łatwe rozwiązania!

Jeżeli marzysz o odnowieniu kuchni, nie poszukuj skomplikowanych rozwiązań, po prostu sięgnij po puszkę farby. Łatwa, niedroga i szybka renowacja może być przeprowadzona bez konieczności zmiany płytek lub szafek kuchennych. 

Kuchnia przed renowacją: staromodna i bez wyrazu

Kuchnia w nijakiej, białej zabudowie z dodatkami w kolorze drewna oraz starymi kafelkami na ścianach zdecydowanie domagała się zmiany. Pomalowanie płytek oraz frontów szafek uzupełnione o wymianę  uchwytów wystarczyły, aby przy niewielkim budżecie całe pomieszczenie zyskało całkowicie nowe oblicze.  

kuchnia w bieli

Nowa farba Tikkurila Luja Ceramic Tiles została opracowana, aby umożliwić proste, szybkie i tanie metamorfozy w kuchni i łazience, czyli w pomieszczeniach, w których królują na ścianach płytki ceramiczne. Farba do malowania płytek może być barwiona na wszystkie kolory ze wzorników do wnętrz Tikkurila, co pozwala na swobodne dopasowanie kolorystyki glazury do pozostałych elementów wystroju wnętrza.

Zmiana koloru płytek to nie wszystko, co możesz zrobić, by nadać swojej kuchni nowy wygląd. Sięgnij po odpowiednie farby i od razu pomaluj też ściany i szafki. Efekt końcowy z pewnością zachwyci nie tylko domowników. 

kuchnia z pomalowanymi kafelkami farbą do płytek Tikkurila Luja Ceramic Tiles

Efekt: miło i przytulnie

Nowa aranżacja jest świeża, przytulna i subtelna – aż trudno uwierzyć, że to ta sama kuchnia. Kafelki zostały pomalowane farbą Tikkurila Luja Ceramic Tiles w niebieskiej tonacji L429 Indigo, ściana farbą Tikkurila Optiva Nature 5 w tym samym odcieniu. Biel szafek i ciemny błękit ścian tworzą orzeźwiające zestawienie przywołujące nadmorskie, wakacyjne klimaty. 


Aby zachować harmonijną całość wystroju zrezygnowano z drewnianych akcentów. Wymiana uchwytów i nowy kolor listwy górnych szafek podkreśliły spektakularny efekt metamorfozy. Nowy wygląd kuchni, przy niewielkim wysiłku i w ciągu kilku dni – możemy śmiało stwierdzić, że ten projekt DIY został zakończony sukcesem. 

płytki w kuchni pomalowane na niebiesko farbą do kafelków Tikkurila Luja Ceramic Tiles

Wystarczyła odrobina kreatywności i dobra farba do malowania płytek

Niezwykła metamorfoza nijakiej, przeciętnej kuchni w nowoczesne, wyraziste, kolorowe i jednocześnie przytulne pomieszczenie wymagała jedynie odrobiny kreatywności i użycia odpowiednich farb. Szeroka gama kolorów Tikkurila Luja Ceramic Tiles pozwala na stworzenie przestrzeni w dowolnym stylu, od kolorowych i energetycznych po monochromatyczne i minimalistyczne wnętrza.

Tikkurila Luja Ceramic Tiles to łatwa do użycia farba do płytek, która nie wymaga zastosowania gruntu. Jeżeli planujesz zmianę wyglądu Twojej kuchni wystarczy tylko parę dni, aby przybrała zupełnie nowe oblicze.

Dowiedz się więcej o farbie do malowania płytek Tikkurila Luja Ceramic Tiles >>

Chcesz dowiedzieć się więcej, jak odmienić kuchnię lub łazienkę? Zapisz się do newslettera i pobierz ebook „Metamorfoza kuchni i łazienki”.

Ebook Metamorfoza kuchni i łazienki
dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl