łazienka pomalowana farbą do płytek Tikkurila Luja Ceramic Tiles

Łatwa i szybka metamorfoza łazienki

Malowanie kafelków - najłatwiejszy i najszybszy sposób na metamorfozę łazienki

Zastanawiasz się nad zmianą wyglądu swojej łazienki? Przy pomocy odpowiedniej farby, prostych narzędzi takich jak wałek i pędzel i z pomysłem na kolor, możesz łatwo i samodzielnie przeprowadzić metamorfozę tego pomieszczenia.

Nowość w naszej ofercie - farba do malowania kafelków Tikkurila Luja Ceramic Tiles doskonale sprawdzi się w łatwych i niedrogich renowacjach kuchni i łazienki. Niezależnie, czy w Twojej łazience ma zapanować lekki i świeży klimat domowego spa, czy zależy Ci na ciemnych tonacjach, które spowodują, że przestrzeń będzie bardziej intymna i przytulna. Farba ta może być barwiona na tysiące kolorów ze wzorników do wnętrz Tikkurila, co oznacza, że możliwości doboru odpowiedniego odcienia są praktycznie nieograniczone. 

Zobacz, jak staromodna łazienka otrzymała nowe, świeże oblicze.

łazienka z białymi kafelkami
Przed metamorfozą
kafelki w łazience pomalowane farbą do glazury Tikkurila Luja Ceramic Tiles
Po metamorfozie
łazienka z białymi płytkami

Przed zmianą: staromodna i mdła

Staromodna łazienka z lat 90. z płytkami w kolorze szaro-białym wymagała odświeżenia. Chociaż pomieszczenie jest całkiem duże, to jednak nie wydawało się być ani przyjemnym, ani przestronnym. Co więcej, blady kolor płytek powodował, że przestrzeń sprawiała wrażenie ponurej i zimnej.

kafelki w łazience pomalowane farba do kafelków Tikkurila Luja Ceramic Tiles

Po metamorfozie: świeżo i stylowo

Łazienka nabrała blasku dzięki zastosowaniu na ścianach kompozycji kolorystycznej składającej się ze świeżego żółtego odcienia H300 Lemonade i spokojnej szarości X487 Plaster. Ten ożywczy zestaw barw w połączeniu z nowymi elementami wystroju stworzył wygodne i przytulne wnętrze. Czarne dodatki na półkach i podłodze dodały przestrzeni głębi, a jasne ściany posłużyły jako tło pozwalające uwypuklić piękno detali takich jak koszyczki, rośliny doniczkowe czy ręczniki.   
 

łazienka z kafelkami pomalowanymi farbą do płytek Tikkurila Luja Ceramic Tiles

Jeżeli zależy Ci na metamorfozie na nieco większą skalę, poza pomalowaniem glazury, możesz zmienić lustro, dodać elementy oświetleniowe albo nałożyć na starą posadzkę drewniane panele. Korzystając z okazji, że nie inwestujesz w nowe kafelki, możesz pomyśleć o zmianie armatury.

żółte kafelki pomalowane farbą do płytek Tikkurila Luja Ceramic Tiles

Samodzielna metamorfoza łazienki

Zmieniając wystrój Twojego domu pamiętaj, że przy wyborze stylu i kolorystyki wnętrz powinieneś dążyć do tego, aby nowa aranżacja przede wszystkim zapewniła wygodę i dobre samopoczucie domowników. Nie podążaj za trendami. Jeżeli chcesz, sięgnij po bardziej brawurowe rozwiązania albo zastosuj minimalistyczne opcje. W przypadku malowania kafelków, możesz pozostać przy jednym odcieniu lub stworzyć barwną kompozycję. Kreuj własny styl i otaczaj się Twoimi ulubionymi kolorami.  

Zaletą farby do malowania płytek jest łatwość jej stosowania, dzięki czemu prawie każdy jest w stanie samodzielnie dokonać renowacji łazienki. Tego typu malowanie w praktyce nie różni się od standardowego malowania ścian.

Jak pomalować kafelki? Obejrzyj film poniżej i zobacz, jakie to łatwe.

Chcesz dowiedzieć się więcej, jak odmienić kuchnię lub łazienkę? Zapisz się do newslettera i pobierz ebook „Metamorfoza kuchni i łazienki”.

ebook Metamorfoza kuchni i łazienki
dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl