kuchnia-niebieska-denim

Wzorniki kolorów do wnętrz

Kolory wnętrz - w jaki sposób dokonać najlepszego wyboru?

Kolory we wnętrzach stanowią integralny element naszego otoczenia. Jednakże ich odbiór może być bardzo różny, bowiem uzależniony jest od tego w jaki sposób pada światło na pomalowaną powierzchnię oraz na jakiego rodzaju podłoże  - gładkie czy chropowate aplikowana jest farba.  Wybierając więc odpowiednie kolory wnętrz należy mieć  na uwadze te właśnie czynniki.

Wzorniki i karty kolorów pomogą w wyborze najbardziej odpowiedniego koloru z palety kolorów

Próbki kolorów odwzorowane są za pomocą specjalnej farby.  Zarówno kolory przedstawione w kartach jak i kolor farb w punkcie sprzedaży uzyskiwane są za pomocą tego samego systemu barwienia. Dzięki temu barwa próbki jest możliwie najbardziej zbliżona do koloru jaki zostanie ostatecznie uzyskany na pomalowanej powierzchni.

Ostateczne zatwierdzanie naniesionych na kartę kolorów farb odbywa się w specjalnym laboratorium, gdzie są one poddawane działaniu światła zgodnego ze źródłem światła naturalnego D65.

Rodzaj oświetlenia ma ogromny wpływ na postrzeganie koloru

Decydując o tym, jakie kolory wnętrz ostatecznie zagoszczą w naszych pomieszczeniach powinniśmy pamiętać, by kierować się nie tylko tym co pokaże nam próbka. Szalenie istotnym jest również to, jakiego rodzaju światło i jaka jego ilość będzie znajdowała się w danym pomieszczeniu.

Różne źródła światła będą w odmienny sposób oddawały ten sam kolor. Światło świetlówki znacząco różni się od światła zwykłej żarówki czy lampy halogenowej, co z kolei bardzo wpływa na odbiór koloru. Dlatego też, przy wyborze koloru tak ważnym czynnikiem jest ilość naturalnego światła.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl