Idealna kompozycja z doborem kolorów z kolekcji Tikkurila Deco Grey

Idealna kompozycja

Kolekcja Tikkurila Deco Grey

Szary to kojący, spokojny kolor i dlatego często jest jednym z pierwszych wyborów do sypialni. Jednak jego relaksujący, neutralny charakter nie oznacza, że aranżacja w tej tonacji będzie zawsze dyskretna i stonowana. Dobrze zaprojektowany szary pokój może być równie ekscytujący wizualnie, jak wnętrze o zdecydowanie bardziej żywej kolorystyce ścian. Odpowiedni dobór kolorów może sprawić, że pomieszczenia urządzone w oparciu o stylową szarość wydadzą się idealnie uporządkowane, nowoczesne i wyrafinowane.

Dobór kolorów w sypialni pozwoli na stworzenie idealnej kompozycji
Ściana: głęboko matowa farba Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3, kolor 1924

Projektowanie kontrastującej aranżacji

Użyj jasnego odcienia szarości jako dominującej tonacji, aby stworzyć przytulną, intymną przestrzeń. Wybierz kolor pomarańczowy jako główny motyw dodatków – to kontrastujące połączenie zawsze świetnie się sprawdza. Całość aranżacji uzupełnij czarnymi akcentami, np. stolikiem nocnym lub lampą podłogową. Taki dobór kolorów świetnie podkreśli indywidualny charakter wystroju wnętrza

Korzystanie z wzoru

Do wymienionego schematu barw możesz dodać nieco ekscytującego klimatu za pomocą oryginalnego wzoru i różnych tekstur. Głównym motywem może być sztukateria na ścianie. Świetnie uzupełnią ją poduszki w charakterystycznym, geometrycznym fasonie. Innym akcentem, dopełniającym całość, może być  narzuta na łóżko z materiału o wyróżniającej się teksturze. Dzięki sile tych wzorów nie musisz dodawać wielu kolejnych akcesoriów do pomieszczenia, by było ono wyjątkowo przytulne i modne.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl