Złoty wieszak farby dekoracyjne Tikkurila Taika

Inspiracja pełna blasku

Dodaj blasku swoim wnętrzom

Czasem wystarczy kilka dekoratorskich trików, by ze zwyczajnej ściany czy mebla wydobyć zupełnie nowy, niepowtarzalny charakter. W stworzeniu wymarzonej aranżacji pełnej blasku pomogą perłowe farby Tikkurila Taika, które pozwolą odkryć w pomieszczeniu nieznaną dotąd stronę luksusu.

Złoto, miedź i mosiądz to w obecnym sezonie pełne blasku dominanty zarówno w branży modowej, jak i w wystroju wnętrz. Sprawdź nasze porady, które przybliżą Ci świat metalicznych odcieni i wprowadź odrobinę stylu glamour do swojego otoczenia!
 


 

Farby dekoracyjne do elementów wystroju wnętrz
Połącz głęboki mat z efektem perłowym. Aby stworzyć urokliwą ścianę w odcieniu pudrowego różu, zastosuj matową farbę ceramiczną Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt [3] w kolorze Y415 Carnosa.

1. Nie bój się eksperymentować

Oprócz klasycznych kolorów metalicznych takich jak miedź (copper), złoto (gold) lub mosiądz (brass), wypróbuj perłowe odcienie różu (rosy) i purpury (purple) – nasza karta kolorów Tikkurila Taika  oferuje aż 26 odcieni farb o perłowym połysku. Nawet odrobina takiego blasku doda każdemu pomieszczeniu klimatu w stylu glamour.

2.  Zacznij od szczegółów

Doskonałym sposobem na zastosowanie perłowej farby jest wybór jednego charakterystycznego elementu aranżacji, np. wieszaka na ubrania, szafki nocnej, stolika, krzesła czy wazonu i pokrycie go wyjątkowym odcieniem. Zabieg ten całkowicie zmieni wygląd określonego przedmiotu, dodając mu oryginalnego charakteru. Świetnie sprawdzi się w przedpokoju, gdzie nie ma zwykle zbyt dużej przestrzeni na dekoracyjne eksperymenty. W takim przypadku wystarczy, pomalować złotą, perłową farbą klasyczny wieszak, by ożywić wnętrze i stworzyć punkt, który od samego wejścia przyciąga wzrok.

Inspiracja

Masz rzeczy, których już nie używasz, a szkoda Ci się z nimi rozstawać? Możesz je zmienić w oryginalne dekoracje. Zanurz stare sztućce w złotej farbie Tikkurila Taika Pearl Paint Gold, poczekaj aż wyschną i wykorzystaj je jako element dekoracyjny w wybranym pomieszczeniu.

Perłowe renowacje mogą być również bardzo ekologicznym rozwiązaniem. Zamiast wyrzucać niemodne już przedmioty, dasz im drugie życie, zamieniając je w charakterystyczne dekoracje. Ulubione buty, które od wielu lat leżą w szafce czy stara walizka nie pamiętająca ostatniej podróży – wystarczy warstwa perłowej farby w odcieniu metalicznego złota, by powstały bardzo intrygujące akcenty w wystroju wnętrza.

Odcienie metaliczne świetnie współgrają z delikatnymi pastelami  i odcieniami o bardziej głębokim charakterze. Doskonale w tej sytuacji sprawdzi się na ścianach farba matowa Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w pastelowym odcieniu Y415 Carnosa, który znakomicie podkreśli charakter poszczególnych elementów wystroju.

Wzbogacenie stylizacji prostym, białym krzesłem w skandynawskim stylu spotęguje nietypowy, a przy tym wciąż niezwykle harmonijny klimat pomieszczenia.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl