Wnętrze pracowni w bieli

Biel z motywami retro

Wnętrze udekorowane bielą i jej odcieniami staje się wyjątkowo przestronną przestrzenią do poszukiwania inspiracji i realizowania pasji. Więcej niezapomnianych wrażeń estetycznych zapewnią unikalne motywy w stylu retro.

Inspiracje dla wnętrza pracowni w bieli

Jak wykorzystać biały kolor we wnętrzach w stylu retro?

Popularność wystroju wnętrz w stylu retro i mebli z lat 70. rośnie w zawrotnym tempie. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się trendów w Europie. Kolorowe i odważne aranżacje retro wyróżniają się bardzo oryginalnym designem, zapewniają przestrzeń do wielu eksperymentów i odrzucają minimalizm z poprzednich sezonów. Jak w tak odważnym klimacie znaleźć miejsce dla neutralnego koloru? Czy projektując wnętrza inspiracje mogą obejmować białe odcienie farby?

Uniwersalne tło lub element pierwszego planu

Biały kolor może znakomicie sprawdzić się w stylu retro w kilku wariantach. Ściany pomalowane np. odcieniem typu Paper będą stanowić znakomite tło dla wyróżniającego się, kolorowego wyposażenia. Żółte fotele, drewniane komody czy wielobarwne dywany z daleka przyciągną wzrok, a biel świetnie podkreśli ich wyjątkowy charakter. 

Z drugiej strony, biały można wykorzystać do nadania wyposażeniu z poprzednich epok zupełnie nowego wyglądu. Pomalowane białą farbą wysłużone walizki z lat 70., ułożone jedna na drugiej, stworzą bardzo oryginalny stolik. Biel odmieni oblicze staromodnych szafek czy krzeseł. Znakomicie zamaskuje wszelkie ubytki, podkreślając jednocześnie wyjątkowe kształty i detale. Dzięki tej barwie można również optycznie powiększyć pomieszczenie – nawet jeśli wypełnimy je wyposażeniem w stylu retro, nie będzie sprawiało wrażenia zagraconego.

Unikalne motywy i oryginalne połączenia

Wnętrza w stylu retro zaskakują niezwykłymi zestawieniami kolorów, faktur oraz kształtów. Zieleń awokado, musztardowy żółty, energetyczny pomarańczowy, ekscytujące mieszanki brązu, czerwieni, czerni i właśnie bieli stały się znakiem rozpoznawczym tej wyjątkowej epoki. Nie trzeba jednak stawiać na krzykliwe barwy, które mocno ze sobą kontrastują. Osoby poszukujące stonowanej aranżacji powinny zdecydować się na pastele i beże, które świetnie łączą się z odcieniami białego w stylu retro. Z ich pomocą można stworzyć niespotykaną przestrzeń, gwarantującą niezwykłe wrażenia estetyczne.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl