Modne połączenie kolorów ścian

Clash - nieoczywiste połączenia barw

Stwórz modne wnętrze z charakterem stosując pozornie niepasującą do siebie kolorystykę

Clash - łączenie kolorów, które z pozoru zupełnie do siebie nie pasują to w tej chwili modny kierunek łączenia barw. Porzuć więc klasyczne zestawienia kolorystyczne i zabaw się kolorem.

Spotykające się przeciwieństwa najpierw ze sobą kolidują, aby wkrótce wzajemnie się uzupełniać. To, co na pierwszy rzut oka może wyglądać dziwnie i nadmiernie odstające od normy, zaraz wzbudzi zachwyt.

Mieszanie kolorów we wnętrzach jest łatwiejsze niż mogłoby Ci się wydawać. W rzeczywistości istnieje bardzo niewiele „czystych” stylów dekoracyjnych, w których należy trzymać się określonej palety barw. Większość aranżacji to mix kilku różnych epok i trendów. Modne kolory ścian nie muszą ze sobą idealne współgrać. Warto łączyć odcienie z pozoru do siebie niepasujące. Odkryjesz w ten sposób zupełnie nowe tonacje i stworzysz niezwykle osobisty klimat.

Modne połączenie kolorów ścian
Ściany: farba do wnętrz Tikkurila Optiva Matt 5, kolory H320 Magnolia i K319 Flamingo.
Szafki w kuchni: emalia akrylowa Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40, kolor N439 Abyss.
Nowy sposób na łączenie barw

Trend Clash znany jest z wybiegów modowych. Oznacza on łączenie barw, które w pierwszej chwili uznalibyśmy za niepasujące  do siebie. Nowy sposób tworzenia kolorystycznych zestawień może na początku wydawać się szokujący, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do przestrzegania pewnych norm. Jednak zabawa kolorami jest zdecydowanie warta wysiłku.

Postaw na odważne rozwiązania

Jeśli masz kolekcję dodatków lub mebli, które wyjątkowo nie pasują do stylu wnętrza, nie próbuj tego ukrywać. Wykorzystaj te przedmioty jako centralny punkt swojej przestrzeni i buduj wokół nich resztę aranżacji. Baw się kontrastami. Tło stworzone z koloru magnoliowego oraz grafitowego tylko z pozoru jest niespójne. Znakomicie podkreśli oryginalne dodatki i wyposażenie pokoju.

Zapomnij o tym, że nie należy łączyć ciemnych odcieni z jasnymi, ciepłych barw z zimnymi czy matowych powierzchni z połyskiem. Zrywając z utartymi regułami masz szansę na odkrycie swojego indywidualnego stylu, w którym czujesz się wyjątkowo dobrze. Modne kolory ścian nie muszą kończyć się na katalogowych zestawieniach. Wyłącznie od Twojej wyobraźni zależą najważniejsze trendy tego sezonu!

Wypróbuj w swoich wnętrzach nowe, odważne barwy zastosowane w dodatkach dekoracyjnych, takich jak poduszki, lampa czy różnego typu tekstylia. Ściana została pomalowana farbą do wnętrz Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w odcieniu H320 Magnolia.

Intensywne kolory ścian w salonie
Ścian: farba do wnętrz Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3, kolor H320 Magnolia.
Wyraziste połączenie kolorów ścian
Ściana: matowa farba do wnętrz Tikkurila Optiva Matt 5, kolory H320 Magnolia i N439 Abyss.
Kontrastowe połączenie kolorów ścian
Ściana: farba do wnętrz Tikkurila Optiva Matt 5, kolory H320 Magnolia i M354 Macaw.
Krzesła: emalia akrylowa Tikkurila Everal Aqua Gloss 80, kolory biały, H320 Magnolia, M354 Macaw.

Zastosuj pozornie niepasujące do siebie odcienie na ścianach, meblach lub na obu tych powierzchniach.  Kolor H320 Magnolia to atrakcyjny partner dla ciemnego odcienia N439 Abyss i odważnego błękitu M354 Macaw.  Ściany pomalowano farbą do ścian i sufitów Tikkurila Optiva Matt 5, a krzesła emalią akrylową Tikkurila Everal Aqua Gloss 80.

Wypróbuj nieoczywiste połączenia kolorystyczne, aby wnętrze nabrało intrygującego, bardzo osobistego charakteru. Zestaw ze sobą barwy ciepłe i zimne – razem wyglądają zaskakująco atrakcyjnie. Ściana została pomalowana farbą lateksową Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w kolorze J426 Lilac, a nocny stolik emalią akrylową Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40 w kolorze M319 Reef.

Modne kolory ścian w sypialni
Ściana: farba ceramiczna Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3, kolor J426 Lilac.
Nocny stolik: emalia akrylowa Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40, kolor M319 Reef.
Oto 3 powody, aby wypróbować kompozycje z przeciwstawnych kolorów:

1. Kompozycje z pozoru niepasujących do siebie kolorów wydobywają na światło dzienne nowe tonacje, nawet najbardziej popularnych barw.

2. Tworzenie nowych, niespodziewanych zestawień jest ożywcze i inspirujące.

3. Odejście od normy pozwala na bardziej swobodne wyrażenie własnej osobowości.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl