Sypialnia w stonowanych kolorach

Delikatna elegancja

 

Stonowaną kolorystykę sypialni doskonale uzupełniają miękkie tkaniny w pastelowych odcieniach. Delikatnie przełamują elegancki styl, stworzony dzięki wyszukanym meblom.

Sypialnia w stonowanych kolorach
Ściany: Tikkurila Optiva Matt 5, kolor V449 Jade.

Wybierając kolory do sypialni weź pod uwagę to, jak prezentują się zarówno w naturalnym, jak i sztucznym świetle. Poznaj główne zasady, o których należy pamiętać podczas dekorowania eleganckiego wnętrza.

Jakie barwy wybrać do stylowej sypialni?

Zamiast odważnych kolorów podstawowych, wybierz kojące odcienie i spokojną paletę monochromatycznych tonów. Pamiętaj o specyfice poszczególnych barw: delikatne odcienie błękitu, lawendy lub zieleni są uważane za spokojne i pogodne. Klasyczna szarość natomiast pomaga stworzyć niezwykle komfortowy, wyrafinowany nastrój. W przypadku ozdób oraz dodatków doskonałe kolory do sypialni to biały i beżowy. Rozjaśnią one wnętrze, gdy za oknami będzie zapadał zmrok.

Dlaczego sufit jest tak ważny?

Sufit to piąta ściana w każdym pomieszczeniu. Wykorzystaj ulubiony delikatny kolor, by ułatwić sobie zasypianie. Dobrą praktyką jest także malowanie sufitu jaśniejszą wersją barwy ściany. Zabieg ten wizualnie obniża sufit, zwiększa we wnętrzu poczucie komfortu i wprowadza intymną atmosferę.

Czy sposób ustawienia mebli ma znaczenie?

Sypialnia, niezależnie od wybranego stylu dekoracji, powinna wyglądać przytulnie i wytwornie, ale także gwarantować funkcjonalność. Aby ułatwić poruszanie się po pomieszczeniu, pozostaw co najmniej metr odstępu między łóżkiem a ścianami bocznymi lub meblami. Wyposaż swoją sypialnię tylko w niezbędne meble - proste łóżko, nowoczesny stolik nocny, komoda, szafa, fotel. W ten sposób zadbasz o harmonijny i relaksujący nastrój w pomieszczeniu.  Akcesoria powinny być ograniczone do minimum. Wybierz ulubiony obraz, dodaj kwiaty i kilka książek, po które sięgasz przed snem i ciesz się swoim osobistym sanktuarium.
 

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl