Metamorfoza salonu z Tikkurila

Metamorfoza salonu

Całkowitą zmianę oblicza salonu możesz przeprowadzić bez kosztownej wymiany mebli czy zrywania podłogi. Wszystko, czego potrzebujesz, to kreatywne pomysły, odrobina estetycznej intuicji, entuzjazm oraz farba. Za pomocą tych narzędzi stworzysz wnętrze, które zaskoczy nowoczesnym, bardzo oryginalnym charakterem. I wcale nie musisz skupiać się wyłącznie na ścianach.

Najpierw meble

Masz przestarzały mebel lub po prostu element wyposażenia, który nie pasuje już do wystroju wnętrza? Możesz ulec pokusie, aby wymienić go na nowy. Jednak to malowanie mebli jest łatwym i niedrogim sposobem na przeprowadzenie metamorfozy salonu. Wyposażenie w nowej kolorystyce nada pomieszczeniu świeży styl. Wprowadzi energię, której wcześniej brakowało. Wystarczy, że na czerwono pomalujesz podstawę lampy, a na żółto niewielką komodę. Bez trudu wkomponujesz te elementy w każdą aranżację, dodając jej indywidualnego charakteru.

Następnie podłoga

Kolejnym sposobem na nadanie wnętrzu salonu wyrazistej osobowości jest pomalowanie podłogi. Bez względu na to, czy marzy Ci się oryginalny wzór, czy jednolita powierzchnia – łatwo znajdziesz farbę do podłóg, którą odmienisz aranżację. Malując podłogę na jasny kolor możesz również w prosty sposób optycznie powiększyć salon.

Na koniec drzwi

Malowanie drzwi to idealne rozwiązanie dla tych osób, którym marzy się metamorfoza salonu, a nie chcą przytłaczać całej przestrzeni nowym kolorem ścian. Niezależnie od stylu pomieszczenia, nowa barwa drzwi doda subtelnego kontrastu całej aranżacji, jednocześnie ukrywając wszelkie architektoniczne niedociągnięcia lub akcentując ozdobny charakter drzwi. Wypróbuj ten wyjątkowo prosty zabieg, w którym masz wiele miejsca na eksperymenty.
 

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl