Metamorfoza w kolorach Tikkurila Color Now 2024

Influencerka i projektantka Marie Olsson Nylander stworzyła paletę Tikkurila Color Now 2024 i w jej odcieniach odnowiła swoje mieszkanie. Zobacz jak przebiegała ta metamorfoza.

Kolekcję Tikkurila Color Now 2024 stworzyła szwedzka projektantka i influencerka, Marie Olsson Nylander. Paleta zawiera 14 kolorów ziemi, od intensywnego burgundu po słodki róż, od różnych odcieni beżu po mgliste błękity. Brzoskwiniowy, miękki i ciepły beż Nude in Nizza został wybrany Kolorem Roku Tikkurila.

– Dla mnie zabawa kolorem jest jak terapia lub medytacja. To nie jest tak, że wychodzę i poluję na kolory, wizja kolekcji formowała się bardzo intuicyjnie – mówi Marie.

Mural w centrum mieszkania

Marie Olsson Nylander nie tylko stworzyła paletę barw Tikkurila Color Now 2024, ale również w jej kolorach pomalowała swój nowy dom. 

Mieszkanie projektantki w Helsingborgu ma powierzchnię 230 metrów kwadratowych. Kamienica ma wyjątkowy charakter i długą historię, ponieważ została zbudowana w latach osiemdziesiątych XIX wieku.

Marie chciała stworzyć aranżację w zaskakującym i nieoczywistym stylu, dlatego zaprojektowała detale, które skłaniają do zatrzymania się i zastanowienia. Centralnym punktem mieszkania jest mural w salonie, wykonany przez fińską artystkę Mirję Ilkkę. Pomieszczenie robi niesamowite wrażenie na wszystkich odwiedzających to miejsce. 

– Trudno było wybrać odpowiedni kolor do tego pokoju, więc wpadłam na pomysł, aby wykorzystać wszystkie barwy i stworzyć dzieło sztuki. Dla mnie salon jest najbardziej inspirującą częścią mieszkania.

Ponieważ mieszkanie jest dość duże, Marie chciała mieć przestrzenie zarówno w neutralnych barwach, jak i w odważnych kolorach. Chciała również pokazać, że kolor nie zawsze musi być na ścianach: można przecież pomalować sufit, framugi drzwi lub listwy przypodłogowe. Użycie koloru na różnego typu powierzchniach pozwala na wykreowanie wnętrza w charakterystycznym stylu projektantki. Jej supermoc to łączenie kolorów i materiałów.

Malowanie sufitów na odważny kolor było także sposobem na uhonorowanie historii domu. Kolory kolekcji, takie jak Coffee in China, Gold in Ghana i Olives in Oman, podkreślają dekoracyjne ornamenty na sufitach.

„Sufity są bogate w szczegóły i opowiadają historię mieszkania” – twierdzi Marie. 

Ten sam odcień na ścianach i suficie

Ponieważ Marie chciała mieć neutralne kolory na ścianach, w niektórych pokojach usunęła stare tapety i pozostawiła surowe ściany. W jednym z pokojów pomalowała wszystkie powierzchnie, zarówno ściany jak i sufit w kolorze roku – Nude in Nizza. Stworzyła również energetyczny pokój pomalowany wyłącznie na różowo kolorem Bubba in Berlin. Mała łazienka zyskała charakter dzięki żywej zieleni w kolorze Mint in Mexico. 

Remont już prawie ukończony, pozostało wykończenie kuchni. Marie daje sobie czas na znalezienie mebli, które będą pasować do mieszkania. 

– Zależy mi na zrównoważonym rozwoju i ochronie środowiska, dlatego zamiast szybkiego kupowania nowych rzeczy, szukam tych vintage wykonanych z naturalnych materiałów.

Marie nie może się doczekać, aż przeprowadzka dobiegnie końca. Nowe mieszkanie będzie domem dla jej rodziny i jednocześnie jej studiem i salonem wystawowym. Gotowe mieszkanie zaaranżowane we wszystkich kolorach Tikkurila Color Now 2024 sprawia jej ogromną radość.

– Nie mogę uwierzyć, że to będzie moja przestrzeń do pracy i mój rodzinny dom. Czuję się jak gość we wspaniałym miejscu. 

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl