wzór-szachownicy-na-podłodze
Szachownica na podłodze
Stwórz na drewnianej podłodze motyw szachownicy w stylu vintage

Biało-czarny wzór szachownicy na drewnianej podłodze z pewnością będzie niebanalną dekoracją Twojego domu.

Piękna, półpołyskowa podłoga z drewna

Farba do podłóg Tikkurila Betolux Akva w brązowo-czarym kolorze 1928 z karty kolorów Tikkurila Deco Grey nadała drewnianej powierzchni piękny wygląd w półpołyskowym wykończeniu.

Podpowiedź! Wodorozcieńczalna farba Tikkurila Betolux Akva szybko schnie i już następnego dnia pomieszczenie jest gotowe do użytkowania.

Instrukcja wykonania:

1. Przygotuj szablon kwadratu

Możesz przygotować wzór kwadratów o dowolnym rozmiarze. Kwadraty możesz wyciąć z tektury i dopasować wielkość wzoru na podłodze.

2. Narysuj kratkę i oznacz ją taśmą malarską

Oczyść powierzchnię przeznaczoną do malowania. Wymierz kwadraty i narysuj kratkę na podłodze. Oklej kwadraty taśmą malarską mocno dociskając ją do podłogi. Aby otrzymać równe odcięcia, naklejone taśmy powinny na siebie nachodzić.

Podpowiedź!

Małymi kawałkami taśmy oznacz kwadraty, które nie będą malowane. W ten sposób unikniesz pomyłki w kolorze dla poszczególnych elementów wzoru.

3. Pomaluj kwadraty

Wyznaczone powierzchnie kwadratów pomaluj dwukrotnie farbą Tikkurila Betolux Akva w kolorze 1928. Użyj małego wałka z krótkim włosiem lub pędzla z włosiem syntetycznym. Zanim farba całkowicie wyschnie, usuń taśmę maskującą.

Po wyschnięciu farby, możesz jeszcze nadać podłodze efekt patyny charakterystyczny dla stylu vintage, przecierając powierzchnię papierem ściernym o różnorodnym uziarnieniu. Zmatowione miejsca można dodatkowo zabezpieczyć półmatowym lakierem Tikkurila Parketti Ässä.

Zobacz film jak pomalować podłogę:
dodano do zapisanych.
has been removed from saved.