Podłoga pomalowana w czarno-biały wzór

Szachownica na podłodze

 

Stwórz na drewnianej podłodze motyw szachownicy w stylu vintage

Duet czerni i bieli jest od dawna stosowany przy aranżacji wnętrz. Połączenie tych dwóch barw pomoże nadać pomieszczeniu industrialny, minimalistyczny wygląd kojarzący się z elegancją, szykiem i klasyką. Motyw szachownicy na podłodze najczęściej wykorzystywany jest w łazience oraz kuchni, jednak przy odpowiednim otoczeniu drewnianych mebli, zielonych roślin i subtelnych dodatków doskonale sprawdzi się także w sypialni czy salonie, przemieniając je w niebanalne wnętrza w skandynawskim stylu.
 

Podłoga pomalowana w czarno-biały wzór

Klasyczny duet barw pomysłem na elegancką zmianę

Od czasu do czasu przychodzi taki moment, w którym pomieszczenie wymaga renowacji, remontu czy po prostu zmiany. Decydując się na odświeżenie całego wnętrza, warto zacząć od przemalowania podłogi. Doskonałym pomysłem jest zastosowanie kontrastowego połączenia czerni z bielą oraz motywu szachownicy. Ta modna, ponadczasowa kombinacja barw nada zupełnie nowy wyraz wybranemu pomieszczeniu i stworzy je na nowo.

Podłoga przemalowana we wzór szachownicy
Czarno-biała podłoga

Piękna, półpołyskowa podłoga z drewna

Farba do podłóg Tikkurila Betolux Akva w brązowo-czarym kolorze 1928 z karty kolorów Tikkurila Deco Grey nadała drewnianej powierzchni piękny wygląd w półpołyskowym wykończeniu.

Podpowiedź! Wodorozcieńczalna farba Tikkurila Betolux Akva szybko schnie i już następnego dnia pomieszczenie jest gotowe do użytkowania.

Instrukcja wykonania:
Przygotowanie do malowania podłogi

1. Przygotuj szablon kwadratu

Możesz przygotować wzór kwadratów o dowolnym rozmiarze. Kwadraty możesz wyciąć z tektury i dopasować wielkość wzoru na podłodze.

Oklejanie podłogi

2. Narysuj kratkę i oznacz ją taśmą malarską

Oczyść powierzchnię przeznaczoną do malowania. Wymierz kwadraty i narysuj kratkę na podłodze. Oklej kwadraty taśmą malarską mocno dociskając ją do podłogi. Aby otrzymać równe odcięcia, naklejone taśmy powinny na siebie nachodzić.

Tworzenie wzoru na podłodze

Podpowiedź!

Małymi kawałkami taśmy oznacz kwadraty, które nie będą malowane. W ten sposób unikniesz pomyłki w kolorze dla poszczególnych elementów wzoru.

Malowanie wzoru na podłodze

3. Pomaluj kwadraty

Wyznaczone powierzchnie kwadratów pomaluj dwukrotnie farbą Tikkurila Betolux Akva w kolorze 1928. Użyj małego wałka z krótkim włosiem lub pędzla z włosiem syntetycznym. Zanim farba całkowicie wyschnie, usuń taśmę maskującą.

Po wyschnięciu farby, możesz jeszcze nadać podłodze efekt patyny charakterystyczny dla stylu vintage, przecierając powierzchnię papierem ściernym o różnorodnym uziarnieniu. Zmatowione miejsca można dodatkowo zabezpieczyć półmatowym lakierem Tikkurila Parketti Ässä.

Zobacz film jak pomalować podłogę:

Czerń i biel tylko w subtelnej oprawie

Przed podjęciem decyzji o przemalowaniu podłogi warto przemyśleć kwestię wyboru pomieszczenia oraz znajdujących się w nim dodatków. Motyw szachownicy doskonale sprawdzi się w niewielkich wnętrzach, które dzięki takiemu połączeniu optycznie się powiększą. To również dobry pomysł dla pomieszczeń bez charakterystycznej oprawy, która kolidowałaby z wyrazistością kombinacji barw.

Duet czerni z bielą sam w sobie jest świetnym, eleganckim dodatkiem do wnętrza, nadającym mu wyjątkowy styl retro, dlatego wybrana przestrzeń powinna być odpowiednio zagospodarowana. W pomieszczeniu z motywem szachownicy na podłodze znakomicie prezentować się będą drewniane, brązowe, gładkie meble podkreślające minimalistyczny i spokojny klimat, a uzupełnieniem mogą być piękne kwiaty, które wprowadzą do przestrzeni poczucie harmonii i świeżości.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl