drewniane skrzynie ogrodowe

Tarasowo-ogrodowe renowacje Uli Pedantuli

Znana ekspertka od spraw domowych, Ula Pedantula, rozpoczęła cykl poradnikowy nt. zmian dekoracyjnych i renowacji w przydomowej przestrzeni, w których wykorzystuje produkty do drewna Tikkurila.

Warzywnik w wersji mini

Ula Pedantula w odcinku „Jak założyć ogród w skrzynce”  prezentuje garść praktycznych porad na temat organizacji własnego, przydomowego miniogródka. Poznajemy  wszystkie etapy tworzenia warzywnika, w tym m. in.  jak samodzielnie skutecznie, zabezpieczyć i udekorować  drewniane inspekty na rośliny z wykorzystaniem lakierobejcy Tikkurila Valtti Plus Complete

 

Ula Pedantula przygotowuje skrzynki do malowania
Źródło: Ula Pedantula
Ula Pedantula maluje lakierobejcą Tikkurila Valtti Plus Complete
Źródło: Ula Pedantula

Ula Pedantula demonstruje, jak oczyścić, a następnie skutecznie zabezpieczyć drewniany inspekt przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi i mikroorganizmami, zachowując jego piękny wygląd przez wiele lat.

Wykorzystuje w tym celu lakierobejcę Tikkurila Valtti Plus Complete w oryginalnym odcieniu niebieskiego 5085 Ilta z kolekcji Tikkurila Valtti, Semi Transparent Wood Finishes która – dzięki innowacyjnej technologii wykorzystującej trzy żywice – zapewnia pełną ochronę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, jak wilgoć, słońce, zmienna temperatura oraz odporność na działanie grzybów pleśniowych.

Tworzy przy tym niezwykle trwałą powłokę, która wzmacnia drewno, a przy tym nie traci koloru i połysku nawet w pełnym słońcu, zachowując gładką, niepopękaną strukturę nawet przez 12 lat.

Jak pokazuje Ula, renowacja drewnianej skrzynki z użyciem lakierobejcy Tikkurila jest szybka i nie wymaga specjalnych umiejętności, gdyż produkt się łatwo rozprowadza, nie kapie i nie tworzy zacieków, a kolejną warstwę można nakładać już po 2 godzinach. 

Zapraszamy do obejrzenia całego filmu!

Renowacja mebli ogrodowych w duchu „less waste"

W filmie „Drugie życie drewna" Ula Pedantula przekonuje, że do aranżacji przestrzeni na zewnątrz warto podejść z rozsądkiem, w nurcie „less waste”: wykorzystać to co już mamy, np. ogrodowe krzesła lub fotele, które pamiętają lepsze czasy lub zaopatrzyć się w meble używane, z drugiej ręki. W obu przypadkach, po odświeżeniu i odpowiednim zabezpieczeniu, meble zyskają niepowtarzalny charakter i ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. 

malowanie krzesła ogrodowego lakierobejcą Tikkurila
Źródło: Ula Pedantula
malowanie krzesła ogrodowego Ula Pedantula
Źródło: Ula Pedantula

Do renowacji mebli ogrodowych Ula Pedantula wybrała ten sam produkt, którym zabezpieczyła inspekty - lakierobejcę Tikkurila Valtti Plus Complete, tym razem  w gotowym kolorze Off-white/Złamana biel. Nie tylko nada ona meblom kolor, ale też zapewni ochronę przed niekorzystnym działaniem warunków zewnętrznych na wiele letnich sezonów.

Ula pokazuje krok po kroku cały proces renowacji, począwszy od przygotowania powierzchni, poprzez wybór narzędzi aż po samo malowanie.

Dodatkowo udziela wskazówek, na co zwrócić uwagę przy zakupie drewnianych mebli z drugiej ręki. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu!

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl