Tikkurila-ochrona-drewna-na-zewnątrz

Trwała ochrona drewna bez względu na pogodę

Tikkurila Valtti - wodorozcieńczalne produkty do ochrony i dekoracji drewna na zewnątrz
Produkty wodorozcieńczalne do drewna - poznaj ich główne zalety!

Drewno to wyjątkowy surowiec, piękny i naturalny, ale podatny też na wiele zagrożeń, które mogą zniszczyć jego strukturę.  Wilgoć, grzyb i sinizna, owady, promienie UV oraz wysoka lub niska  temperatura osłabiają i uszkadzają drewno i sprawiają, że po jakimś czasie nie nadaje się ono do użytku i wymaga wymiany.  Dlatego szczególnie ważnym jest, aby w przypadku zauważenia wad reagować natychmiast, wykonując odpowiednie prace renowacyjne przy użyciu najwyższej jakości produktów. 

Produkty wodorozcieńczalne to kolejny krok w ewolucji produktów do drewna.  Zobacz, dlaczego cieszą się popularnością.

Tikkurila-ochrona-środowiska

Bezpieczne dla środowiska

Produkty wodorozcieńczalne nie emitują szkodliwych Lotnych Związków Organicznych, które niekorzystnie wpływają na poziom ozonu w atmosferze.

Bezpieczne dla zdrowia

Podczas pracy z produktami wodorozcieńczalnymi odparowuje jedynie woda, więc zarówno w trakcie jak i po malowaniu, toksyczne substancje nie są wdychane do organizmu.  Znacznie ogranicza to ryzyko powstawania alergii, zwłaszcza u dzieci.

Tikkurila-produkty-bezpieczne-dla-zdrowia
Tikkurila-zabezpieczenie-drewna

Komfortowe warunki pracy

Korzystając z produktów wodorozcieńczalnych unikamy przykrych, ostrych zapachów, które często stanowią istotną przeszkodę przy pracy z farbą i wywołują bóle głowy.  Dodatkowo, narzędzia wykorzystane do malowania można bardzo łatwo oczyścić przy użyciu zwykłej wody.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Produkty wodorozcieńczalne schną szybciej, dzięki czemu poświęcimy mniej czasu i pracy na pomalowanie wybranej powierzchni.

krzesło-ogrodowe

Trwałe piękno na lata

Produkty wodorozcieńczalne dokładnie wnikają w malowaną powierzchnię, zapewniając trwałą kolorystykę, co oznacza, że efekt naszej pracy będzie cieszył oczy jeszcze przez długie lata.

Produkty wodorozcieńczalne do ochrony drewna z linii Tikkurila Valtti

Produkty wodorozcieńczalne to kolejny krok w ewolucji produktów do ochrony drewna. Trwałe piękno drewna, wybór bezpieczny dla zdrowia i środowiska, komfortowe warunki pracy, oszczędność czasu i pieniędzy - to niewątpliwe zalety produktów na bazie wody.

Zobacz broszurę: Tikkurila Valtti - produkty do ochrony drewna na zewnątrz

broszura-Tikkurila-Valtti
Dlaczego do ochrony drewna rekomendujemy produkty wodorozcieńczalne?

Do ochrony drewna można wykorzystywać dwa rodzaje produktów: stworzone na bazie rozpuszczalnika lub na bazie wody.  Przywiązując szczególną uwagę do aspektów związanych z  ochroną zdrowia i środowiska i jednocześnie wybierając najwyższą jakość, zdecydowanie rekomendujemy tę drugą opcję. 

Produkty wodorozcieńczalne i rozpuszczalnikowe - taka sama skuteczność!

Produkty wodorozcieńczalne i rozpuszczalnikowe do drewna różnią się wyłącznie zastosowanym w nich nośnikiem.  Te pierwsze, zamiast toksycznych substancji, zawierają po prostu wodę, która odparowuje bezpośrednio po pomalowaniu.  Pozostałe  właściwości produktu nie ulegają zmianie.

produkty-do-drewna-na-bazie-wody

1. NOŚNIK (WODA lub ROZPUSZCZALNIK): jego rolą jest transport substancji wypełniających produkt.

2. SPOIWO (żywice, oleje): zwiększa odporność na wypłukiwanie wyrobu, chroni przed pękaniem, łuszczeniem, zabezpiecza powierzchnię drewna.

3. SUBSTANCJE WYPEŁNIAJĄCE (np. filtry UV, pigmenty, woski, substancje biobójcze itp.): dodatki funkcjonalne, spełniające określone role w produkcie zależnie od jego przeznaczenia (ochronne lub dekoracyjne itp.).

WAŻNE!  Niezależnie od rodzaju produktu, właściwości ochronne pozostają takie same!

Identyczny efekt - ekologiczne rozwiązanie

Aplikacja produktów wodorozcieńczalnych nie różni się niczym od aplikacji w przypadku wykorzystania produktów rozpuszczalnikowych.  Zobacz, jak łatwo i ekologicznie możesz ochronić swoje drewno przy pomocy produktów wodorozcieńczalnych.

powierzchnia-drewna-w-trakcie-aplikacji-produktu-wodorozcieńczalnego-do-drewna
Nośnik transportuje substancje wypełniające w głąb drewna.
mechanizm-działania-produktu-wodorozcieńczalnego-do-drewna-po-aplikacji
W procesie wysychania nośnik odparowuje do atmosfery, pozostałe substancje przedostają się do struktury drewna lub pozostają na jego powierzchni, zależnie od pełnionej funkcji.

WAŻNE!  Podczas aplikacji nośnik nie wchodzi w reakcję z drewnem, tylko odparowuje.  W przypadku produktów wodorozcieńczalnych, do atmosfery przedostaje się jedynie woda!

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl