Sypialnia w kolorach bieli Tikkurila off-white Lotos

Wiele odcieni bieli

Biel jest barwą, która daje kreatorom wnętrz całą gamę możliwości twórczych. Dzięki mnogości odcieni i doskonałemu dopasowaniu do innych kolorów otwiera nowe horyzonty i sprzyja natchnieniu.

Sypialnia z wykorzystaniem kolorów bieli farb Tikkurila
Ściany: Tikkurila Optiva Matt 5, kolor F496 Seagull.

Pomalowanie pokoju na biało może spowodować, że będzie on sprawiał wrażenie otwartego, przestronnego, cichego lub relaksującego. Zawsze warto osiągnąć jeden z tych efektów we wnętrzu swojego mieszkania lub domu. Ale biała barwa ma różne oblicza. W zależności od m.in. właściwości farby, oświetlenia, lokalizacji białe tonacje mogą różnie wpływać na Twoją przestrzeń. Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim pomalujesz pokój na biało.

Tylko kilka białych odcieni farb gwarantuje idealnie czystą biel

Wiele osób błędnie uważa, że wszystkie białe farby są  identyczne i pozbawione koloru. To błąd. Białe farby mogą mieć niebieskawe, czerwonawe, żółtawe, a nawet zielonkawe odcienie. Aby zobaczyć w nich różnice, warto przetestować próbki poszczególnych kolorów off- white  na białej ścianie.. Większość farb w tej barwie dzieli się na trzy kategorie: ciepłe, chłodne oraz czystą biel, często stosowaną w galeriach sztuki.

Kolory farb inaczej wyglądają w różnych warunkach

Czy zauważyłeś, że kolor Twoich oczu zmienia się w zależności od ubioru? Ta sama zasada dotyczy białych farb. Będą one wyglądać na ścianie bardzo różnie w zależności od tego, gdzie mieszkasz, z której strony świata  wpada do Twojego pokoju naturalne światło (strona północna wygląda zupełnie inaczej niż strona zachodnia), a nawet od tego, co jeszcze znajduje się w pomieszczeniu. Duet bieli oraz delikatnych naturalnych akcentów stworzy inny klimat, niż czerwona kanapa czy ciemne meble na tle białych ścian.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl