Jasne ściany i kontrastowe kolory w aranżacji

Powiew świeżości

Chłodny odcień szaro-niebieskiego i energetyczny czerwony tworzą duet, któremu nie można się oprzeć. Odcienie K498 Haven i M316 Tomato idealnie współgrają i wprowadzają do wnętrza orzeźwiający klimat.

Nowoczesny styl

W aranżacji przestrzeni najważniejsze jest zachowanie odpowiedniej równowagi. W nowoczesnych stylistykach często wykorzystuje się jasne barwy ścian w odcieniach, imitujących wpływ naturalnego światła na kolor danej powierzchni. Architekci nierzadko przełamują białe i beżowe tony elementami dekoracyjnymi wykończonymi farbą w bardziej nasyconych odcieniach. Zabieg ten sprawia, że przestrzeń zyskuje dynamikę. Zostaje również przełamana monotonia pomieszczenia. W minimalistycznych mieszkaniach często stosuje się odważne zestawienia, które sprawiają, że wnętrze nabiera spersonalizowanego charakteru. Przestrzenie wypełnione są na przykład więc czerwono-szarymi lub kobaltowo-piaskowymi mariażami.  

Czerwień i szarość - idealne połączenie

Zainspiruj się doskonałą kompozycją kolorystyczną - na ściany oraz dla miękkich materiałów wybierz kolor K498 Haven z palety Hazy, a barwę M316 Tomato z palety Growth zarezerwuj dla detali i elementów graficznych. Całość uzupełnij akcentami z jasnego drewna oraz tonacjami piaskowymi.

Nadaj nowy wygląd Twojej przestrzeni do pracy. Potrzebujesz na to tylko kilka godzin!

Propozycje kolorów ścian
Intensywne kolory w aranżacji
Jasne ściany i kontrastowe kolory w aranżacji

Jak zrealizować pomysł

Malowanie ścian

1. Oczyść ścianę z kurzu i zabrudzeń. Jeżeli ściana jest mocno zabrudzona, umyj powierzchnię środkiem czyszczącym Tikkurila Maalipesu.
2. Zabezpiecz podłogę przed zachlapaniem farbą, zaklej taśmą malarską listwy przypodłogowe i gniazdka elektryczne.
3. Wymieszaj dokładnie farbę do ścian i sufitów z linii Tikkurila Optiva w kolorze K498 Haven, przelej do wyłożonej folią kuwety.
4. Pomaluj ścianę dwukrotnie. Drugą warstwę można nakładać po ok. 4 godz.

Malowanie mebli

1. Oczyść powierzchnię z brudu i kurzu.
2. Zeszlifuj powierzchnię przeznaczoną do malowania.
3. Usuń pył po szlifowaniu.
4. W razie potrzeby zagruntuj powierzchnię farbą Tikkurila Everal Aqua Primer.
5. Nałóż 2 warstwy emalii Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40 w kolorze M316 Tomato.

Wskazówka

Dobierając odpowiednie kolory ścian, warto pamiętać o wielkości danego pomieszczenia i jego usytuowaniu względem przestrzeni otwartej. W dużym mieszkaniu można bowiem zdecydować się na wykorzystanie ciemnych farb. Należy jednak pamiętać, by skontrastować je z delikatnym światłem i jasnymi dodatkami. Przestrzeń nie będzie wówczas zbyt przytłaczająca.

W mniejszym wnętrzu o wiele lepiej sprawdzą się jasne kolory. Szare odcienie, przełamane czerwonym wyposażeniem, dodadzą pomieszczeniu głębi i optycznie je powiększą. To zestawienie, które świetnie sprawdzi się zarówno w młodzieżowym pokoju, jak i salonie czy gabinecie do pracy. W aranżacji wnętrz należy pamiętać o funkcji poszczególnych kolorów oraz ich oddziaływaniu na daną formę. Warto również kierować się własną intuicją i kreatywnością. 

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl