Farba tablicowa Tikkurila Liitu w sypialni

Wyraź siebie malując farbą tablicową

Ścianę w sypialni pomaluj farbą tablicową w wybranym przez Ciebie kolorze. Do wyboru masz 13 tysięcy barw!

Czy należeliście do dzieciaków, które uwielbiały spędzać popołudnie z wiaderkiem kredy, zamieniając podjazd w wielokolorową ekspresję artystyczną? Jeżeli tak, to prawdopodobnie zainteresuje Was coraz popularniejsza na rynku farba tablicowa. W ciągu ostatnich kilku lat wiele osób przekonało się o tym, że tego typu produkty są nie tylko niezwykle praktyczne, ale mogą również pomóc w stworzeniu designerskiej, oryginalnej powierzchni.

Ściana została pomalowana farbą tablicową Tikkurila Liitu w pięknym odcieniu jasnej szarości wpadającej w róż X465 Brexia z karty kolorów Tikkurila Symphony. Nałożono trzy warstwy farby, aby zapewnić jak najlepszy efekt. 

Produkt osiągnie ostateczną twardość i wytrzymałość w normalnych warunkach po 1 miesiącu, dlatego też do tego czasu trzeba obchodzić się z pomalowaną powierzchnią odpowiednio delikatnie.

Farby tablicowe w towarzystwie jasnej aranżacji w sypialni
Stół w jasnej tonacji pięknie komponuje się z kolorem ściany.

Czy farba tablicowa musi być czarna?

Nie! Farba tablicowa może być zabarwiona na  tysiące kolorów. Oprócz klasycznych, ciemnych odcieni, dostępne są beże, czerwienie, pomarańcze, zielenie, fiolety i wiele innych barw. Bez trudu można dopasować odpowiedni kolor do danego pomieszczenia. Żywe tonacje świetnie sprawdzą się w pokojach dziecięcych i kuchniach. Nieco bardziej stonowane barwy to znakomite rozwiązanie do sypialni lub domowego biura.

Gdzie wykorzystać farbę tablicową?

Wspaniałą rzeczą w farbie tablicowej jest to, że może ona przekształcić prawie wszystko w powierzchnię do pisania. Tył drzwi kuchennych to świetne miejsce na listę zakupów lub przepis na ulubioną potrawę. Ściana w sypialni w kolorze delikatnego beżu może być idealną powierzchnią dla motywujących cytatów lub inspirujących, rysowanych ręcznie grafik.

Rozwiązanie to dobrze sprawdza się także wtedy, gdy sypialnię łączysz np. z gabinetem do pracy. Farba tablicowa jest bezpieczna dla zdrowia, więc bez obaw można  pokryć tego typu produktem ściany w pokoju dziecięcym. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Ściana w sypialni pomalowana farbą tablicową w tonacjach wpadających w róż
Harmonijna aranżacja sypialni w kolorach Tikkurila Liitu
Przygotowanie ścian do malowania farbami tablicowymi
1. OCZYŚĆ POWIERZCHNIĘ

Umyj ścianę detergentem Tikkurila Maalipesu.

Oznaczenie powierzchni do malowania
2. OZNACZ POWIERZCHNIĘ DO MALOWANIA TAŚMĄ MALARSKĄ

Taśmą malarską oznacz powierzchnię przeznaczoną do malowania.

Przygotowanie farby tablicowej Tikkurila Liitu
3. WYMIESZAJ FARBĘ

Przed malowaniem dobrze wymieszaj farbę Tikkurila Liitu. Do malowania krawędzi użyj małego pędzla.

Malowanie farbą tablicową Tikkurila Liitu
4. POMALUJ ŚCIANĘ

Nałóż dwie warstwy farby tablicowej Tikkurila Liitu. Przed nałożeniem kolejnej warstwy, zachowaj odpowiedni odstęp czasu. Po zakończeniu malowania usuń taśmę malarską zanim farba wyschnie. Narzędzia oczyść wodą zaraz po malowaniu.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl