Inspiracja wnętrza w stylu industrialnym

Industrialna prostota

Kolekcja Tikkurila Deco Grey

 

W aranżacji przestrzeni biurowej warto wykorzystywać elementy, spełniające określone funkcje. Wybrane środki powinny motywować do pracy i intensyfikować pokłady kreatywności. Należy ponadto pamiętać o akcentach, dających ukojenie oraz regenerację sił. W odpowiedzi na współczesne trendy bez trudu można znaleźć inspiracje wnętrz w industrialnym stylu np. dla gabinetów do pracy.

Współczesne miejsce pracy w domu jest wspaniałą przestrzenią do odważnych aranżacji. Wyraziste kolory, geometryczne meble, tylko niezbędne akcesoria. Szarość połączona ze stalą i szkłem, wzbogacona kilkoma designerskimi dodatkami, daje oczekiwany efekt.
 

Inspiracja wnętrza w stylu industrialnym w szarościach
Ściany: farba do ścian i sufitów Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3, kolory 1936 i 1942.

Surowość materiałów

Industrializm narodził się w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku w Stanach Zjednoczonych. Styl ten stanowił artystyczną odpowiedź na rewolucję przemysłową. Industrialne inspiracje wnętrz wyróżniają się wieloma pomysłami na wykorzystanie surowych materiałów. Przestrzeń biurowa powinna być funkcjonalna i łatwa w użytkowaniu. Warto w nią wkomponować metalowe krzesła i drewniane biurka.

Idealnym dopełnieniem pomieszczenia będą masywne komody przeznaczone do przechowywania dokumentów itd. Industrializm odznacza się ponadto stosowaniem mebli o geometrycznym, kanciastym wykończeniu. Nie należy przesadzać z dodatkami. Warto postawić na proste akcenty w postaci metalowych lamp lub koszy. Idealnie sprawdzą się także odnowione dodatki z drewna lub szkła. 

Skromna paleta barw

Industrialne biuro nie powinno być przesycone różnorodnością kolorystyczną. Warto jednak postawić na barwy, dzięki którym pomieszczenie będzie wydawać się optycznie większe. Idealnie sprawdzą się białe i szare ściany wzbogacone dodatkami w ciemnej czerwieni lub niebieskich odcieniach.

 

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl