Inspiracja wnętrza w jasnych odcieniach

Biała delikatność

 

Kącik do pracy można stworzyć nawet w holu - wystarczy odrobina chęci i twórczej inwencji. Oryginalny kształt mebli, wysmakowane dodatki, biel ścian - tworzą aranżację urzekającą delikatnością i lekkością stylu. Nawet krótki czas tu spędzony pozwoli otworzyć się na nowe plany i pomysły.

Inspiracja wnętrza w jasnych odcieniach
Subtelne dodatki w aranżacji wnętrza

Z czym kojarzy Ci się kolor biały? Z idealnym porządkiem? Z dużą przestrzenią? Z tłem dla nieszablonowych akcentów?. Jeśli projektujesz swoje domowe wnętrza, inspiracje oparte o biel będą doskonałym wyborem. Podpowiadamy, jak najlepiej wykorzystać ten kolor m.in. w przedpokoju.

Jak podkreślić charakter dodatków?

Nie bez powodu elementy grafiki często umieszczane są na białym tle. Kolor ten w niezrównany sposób sprawia, że pierwszy plan staje się w wyjątkowy sposób podkreślony. Ta sama koncepcja dotyczy pomieszczeń. Pomalowane na biało ściany prowadzą do tego, że elementy takie jak stolik, krzesło, lampa czy oryginalne ozdoby zostają efektownie wyeksponowane. Dzięki tej barwie można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa wśród dodatków. Delikatnie zgaszona biel działa kojąco na oczy, więc poszczególne dodatki mogą mieć wyraziste kolory. Niezależnie od tego, jak żywiołowa jest stylizacja, białe odcienie doskonale ją zrównoważą, ułatwiając również skupienie.

Co zrobić, by optycznie powiększyć przedpokój?

Urządzając poszczególne wnętrza inspiracje powinny obejmować nie tylko kwestie estetyczne, ale i funkcjonalność pomieszczeń. Przedpokój jest zwykle tą strefą mieszkaniu, która nie gwarantuje odpowiedniej przestronności. By nie wydał się zbyt ciasny, warto zastosować proste sztuczki i optycznie go powiększyć. Świetnym sposobem jest pomalowanie ścian oraz sufitu na jasny kolor. Białe, jednolite powierzchnie, minimalna ilość dodatków oraz dyskretne akcesoria stworzą wrażenie znacznie bardziej przestronnego pomieszczenia niż w rzeczywistości. Z pewnością nie jest to nowy trik w aranżacji wnętrz, ale skoro sprawdza się od tylu lat, dlaczego z niego nie skorzystać, nie rezygnując przy tym z wyjątkowej estetyki.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl