Stonowane kolory do salonu

Elegancja i wyrafinowanie

 

Zrównoważone szarości to ponadczasowe rozwiązanie aranżacyjne. Jasne odcienie podkreślają urok nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, a ciemniejsze doskonale pasują do wyrafinowanego, eleganckiego otoczenia.

Stonowane kolory do salonu
Ściany: Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3, kolor M499 Cloak oraz kolor V503 Winter.

Szukasz doskonałych pomysłów na wyrafinowany pokój dzienny? Zastanawiasz się, jakie kolory do salonu wykorzystać, by stworzyć wnętrze pełne elegancji i harmonii? Szare aranżacje są nie tylko niezwykle stylowe, ale także mają zdolność ocieplenia wystroju w chłodniejszych porach roku i optycznego ochładzania przestrzeni latem. Jasne odcienie sprawiają, że salon wygląda wyjątkowo świeżo. Natomiast ciemniejsze tonacje dodają wnętrzu wyjątkowej elegancji.

Gra w odcienie

Każdy odcień szarości jest w stanie stworzyć zupełnie inny charakter wnętrza. Klasyczny szary to jeden z najbardziej wszechstronnych kolorów. Może być wykorzystywany w tradycyjnych aranżacjach, nowoczesnych stylach czy minimalistycznych przestrzeniach. Nic więc dziwnego, że jest tak popularnym kolorem do salonu. Nadaje się zarówno do malowania ścian, jak i wykorzystywania w postaci wyposażenia lub dodatków. Gdy pomalujemy nim wnętrze, dobrze przełamać jego głębię złotymi, białymi lub drewnianymi akcentami. Z kolei, jeśli to dodatki są utrzymane w klasycznym szarym kolorze, ściany można pokryć farbą w odcieniu jasnej, zimowej szarości.

Uniwersalny kolor do salonu

Ściany utrzymane w szarej tonacji stanowią piękne tło dla nowoczesnych mebli, dzieł sztuki czy książek. Jeśli chcesz, aby Twój salon wyglądał świeżo, pomaluj listwy, sufity i grzejnik na biało – trzymaj się minimalistycznego, skandynawskiego schematu, z jasną drewnianą podłogą, czystymi liniami i delikatnymi dodatkami, jak np.  miękki w dotyku dywanik z grubego materiału. Możesz również całkowicie zmienić nastrój, dodając tylko kilka elementów – poduszki w kolorze palonej pomarańczy lub słonecznej żółci natychmiast ocieplą pomieszczenie, gdy temperatura za oknem znacznie spadnie, a bladoniebieskie i jasnozielone ozdoby dodadzą aranżacji lekkości latem. Eksperymentuj z odcieniami szarości i innymi kolorami, by błyskawicznie zmieniać oblicze swojego eleganckiego salonu.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl