Aranżacja kuchni w bieli Tikkurila off-white Porcelain

Kuchnia w tonacji off-white - kolor Porcelain

Tikkurila Optiva White
Elegancki styl

Przywodzi na myśl lśniącą i drogocenną zastawę. W połączeniu z meblami o wysokim połysku, wykreuje pomieszczenie o wysokim standardzie, wprowadzając ład i modernistyczną elegancję. Efekt ten dodatkowo zyska na sile, jeśli podkreśli się go srebrnymi bądź czarnymi akcentami.
 

Aranżacja minimalistycznej kuchni w kolorze off-white Porcelain

Aranżacja kuchni wymaga zachowania harmonii barw, prostoty dodatków oraz umiaru stosowanych elementów dekoracyjnych. Jasne przestrzenie nadają wnętrzu elegancki klimat, wprowadzając do pomieszczenia ład i porządek. Stanowią one również doskonałe tło dla wyrazistych dodatków. 

Stylistyka wnętrza

W nowoczesnych aranżacjach coraz częściej wykorzystuje się  farby w odcieniach bieli przełamanej różem, szarością, błękitem lub zielenią. Kolory te optycznie powiększają przestrzeń, przełamując jednocześnie sterylność danego pomieszczenia. Porcelanowy odcień doskonale sprawdzi się w modernistycznej i skandynawskiej kuchni.

Jego stylistyka nawiązuje bowiem do wyglądu wykwintnej, stołowej zastawy. Kolor ten doda wnętrzu  elegancji. Stanowi doskonałe dopełnienie przestrzeni nasyconej nowoczesnymi, geometrycznymi formami i drewnianymi materiałami. Porcelanowy odcień będzie również świetnym tłem dla ciemnych mebli oraz wszelkich elementów dekoracyjnych. 

Akcenty z charakterem 

Na tle białych ścian doskonale wyglądają meble z połyskującym wykończeniem. Koherentność powierzchni warto przełamać zróżnicowaniem kolorystycznym. W porcelanowej kuchni idealnie sprawdzą się ciemne meble. W przypadku otwartych przestrzeni czarne elementy warto również wykorzystać w jadalni.

Jasny odcień stanowi doskonałe rozwiązanie dla rustykalnej kuchni. Z kolorem tym dobrze komponuje się bowiem ciemna podłoga, wykonana z naturalnego materiału. Chcąc utrzymać spójność stylistyczną, można także w tym przypadku wykorzystać proste, drewniane dekoracje. Aranżacja kuchni w tonacji off-white nie jest trudna. Należy jednak pamiętać o właściwościach poszczególnych kolorów. Przestrzeń nasycona porcelanowymi barwami stanie się wówczas nowoczesna i niezwykle funkcjonalna.
 

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl