Aranżacja balkonu z roślinami

Miejska oaza – letnia aranżacja Twojego balkonu

Kącik do pracy, miejsce relaksu przy filiżance kawy, bujny ogród – nawet niewielki balkon może spełniać te wszystkie trzy funkcje.

 

A może przenieść salon na zewnątrz? Jeżeli posiadasz mieszkanie z balkonem, możesz odetchnąć świeżym powietrzem i podziwiać bezchmurne niebo praktycznie nie wychodząc z domu. Zaproś przyjaciół na filiżankę kawy, rozsiądź się wygodnie i rozkoszuj słońcem w swojej prywatnej, sekretnej enklawie. A gdy spotkanie towarzyskie się przedłuży, jesteś w idealnym miejscu, aby móc podziwiać zachód słońca.

Nawet najmniejszy balkon można przekształcić w przydomowy, zachwycający ogródek. Wiszące kosze i donice zakryją linie balustrad, winorośle i pnącza przekształcą nagie ściany w żywy obraz, a dobrze dobrane kolory optycznie powiększą przestrzeń. Ważne są również dodatki – krzesełka i stolik w oryginalnych barwach nadają aranżacji wyjątkowego charakteru. Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi, które umożliwią przekształcenie balkonu w stylową oazę spokoju.


Naturalne kolory to sprawdzona aranżacja
Balkony są małe, zazwyczaj mają prostą konstrukcję i nieustannie zaleca się maksymalne wykorzystanie ich przestrzeni. Tak naprawdę wiele z nich oferuje mocno ograniczone pole manewru. Najpowszechniejszym ozdobnikiem tego typu przestrzeni są kwiaty i zioła. Wykorzystując je w aranżacji trzeba jednak uważać na kilka podstawowych reguł. Jeśli zmienimy rozmieszczenie roślin na balkonie, upewnijmy się, że wiemy, gdzie w ciągu dnia znajdują się słoneczne i zacienione obszary. Należy również wziąć pod uwagę szczegóły, takie jak kierunek i siła wiatru oraz ilość dostającej się do doniczek wody.
Kwitnące kwiaty to świetny sposób na wprowadzenie intensywnego koloru  do aranżacji balkonu. Większość roślin balkonowych w pojemnikach można sadzić osobnolub w połączeniu z niskimi krzewami, takimi jak rośliny zimozielone i małe drzewa iglaste. Znakomite wrażenie robią wszelkiego rodzaju trawy. Wyglądają szczególnie dobrze w czarnych donicach i skrzynkach, podkreślających ich intensywną zieleń.
Praktyczne wyposażenie jako wyjątkowa ozdoba
Kształt, styl i materiał kwiatowych pojemników odgrywa ważną rolę w ogólnej kompozycji wystroju balkonu. Stara donica z ceramiki lub metalu może być bardzo oryginalnym dodatkiem. Jednak istotne są również inne elementy wyposażenia, takie jak krzesła i stoliki. W małych przestrzeniach świetnie sprawdzają się lekkie i poręczne modele.. Warto pomalować je na odważne kolory, np. żółty, czerwony czy niebieski.

 

Aranżacja balkonu z roślinami
Krzesło zostało pomalowane emalią Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40.
Letnia aranżacja balkonu
Kącik do pracy, miejsce relaksu przy filiżance kawy, bujny ogród – nawet niewielki balkon może spełniać te wszystkie trzy funkcje. Nadszedł czas, aby zacząć przygotowania do lata.
Zaaranżuj balkon swoich marzeń

Praktyczne wyposażenie jako wyjątkowa ozdoba

Z odrobiną farby nadaj nowy wygląd balkonowym meblom. W małych przestrzeniach świetnie sprawdzają się lekkie i poręczne modele. Przy wyborze koloru inspiracji szukaj np. w barwach kwiatów. Rozważ bardziej odważny odcień niż ten, który zwykle wybrałbyś do swojego wnętrza. Nie obawiaj się wyrazistych wariantów kolorystycznych – to doskonała okazja, aby odrobinę zaszaleć!

Roślinna aranżacja
Pięknie zaaranżowany balkon to idealne miejsce, aby cieszyć się latem. Metalowy stolik kawowy oraz krzesło: Finnishdesignshop.fi. Dywan: Finarte.
Inspiracja wystroju balkonu
Wielozadaniowa zieleń

Naturalne kolory to sprawdzona aranżacja

Bujna zieleń w otoczeniu  to nieocenione dobrodziejstwo. Zapełnij balkon roślinnością i uczyń z niego swój tajemniczy ogród. Wybieraj duże rośliny, które będą się dobrze czuć na zewnątrz.

Kwitnące kwiaty to świetny sposób na wprowadzenie intensywnego koloru  do aranżacji balkonu. Większość roślin balkonowych w pojemnikach można sadzić osobno lub w połączeniu z niskimi krzewami, takimi jak rośliny zimozielone i małe drzewa iglaste. Znakomite wrażenie robią wszelkiego rodzaju trawy. Wyglądają szczególnie dobrze w czarnych donicach i skrzynkach, podkreślających ich intensywną zieleń.

Rośliny na balkonie nie tylko pięknie dekorują i tworzą przytulną enklawę w miejskiej przestrzeni, ale te jadalne, np. zioła mogą być również wykorzystane w kuchni. Skrzynki balkonowe zostały zabezpieczone olejem Tikkurila Valtti Wood Oil Akva, który podkreśla naturalny wygląd drewna.

Propozycja aranżacji balkonu
Jak przeprowadzić metamorfozę balkonu?

1. Pojemniki na rośliny

Przygotowanie eleganckich pojemników balkonowych nie wymaga, ani dużego wysiłku ani specjalnych nakładów finansowych. W tej metamorfozie drewniane skrzynki o różnych rozmiarach pomalowano olejem Tikkurila Valtti Wood Oil Akva, aby osiągnąć jednolity, harmonijny wygląd aranżacji. Olej chroni drewno przed wilgocią i zabrudzeniami oraz ogranicza pękanie drewna.

2. Balkonowe krzesła

Krzesło w radosnym, żółtym kolorze konkuruje z barwą słońca. Do metamorfozy wykorzystano emalię Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40 w kolorze S302 Grapefruit. Emalia doskonale nadaje się do malowania elementów metalowych na zewnątrz.

Przestrzeń balkonową uzupełnij dodatkami tekstylnymi, które nadadzą aranżacji przytulności. Mogą to być np. dekoracyjne poduszki lub  dywanik. Pamiętaj, że drobne szczegóły mogą wiele znaczyć.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl