Jasne kolory do salonu

Przytulny, designerski szyk

Kolekcja Tikkurila Deco Grey

 

Monochromatyczna przestrzeń wzbogacają geometryczne kształty i detale w żywych kolorach. Dzięki nim wnętrze nabiera lekkości i świeżości. Całość tworzy modną, designerską kompozycję, której nie oprze się żaden miłośnik dobrego stylu.

Jasne kolory do salonu
Ściana: Tikkurila Optiva Matt 5, kolor 1929.

Niezależnie od tego, czy farba tylko uzupełnia Twoje designerskie meble, czy jest dominującym akcentem w wystroju wnętrza, nadaje ton pomieszczeniom w domu czy mieszkaniu. Kolory do salonu mogą sprawić, że zacieniona, zimna lub bezosobowa przestrzeń stanie się niezwykle przytulna. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając farbę do pokoju, w którym chcesz się zrelaksować.

Kolory do salonu zawsze na pierwszym miejscu

Rozmawiając o przytulnych salonach zbyt często wspomina się o meblach. Choć sofy, fotele, stoły czy regały są ważne pod względem komfortu oraz funkcjonalności, to malowanie ścian i kolorystyka wyposażenia ma dominujący wpływ na nastrój w danym wnętrzu. Barwa farby powinna być dopasowana do indywidualnych preferencji domowników. Nie należy zbyt dużej wagi przykładać do tego, jak salon będzie postrzegany w oczach gości. To mieszkańcy spędzają w nim najwięcej czasu. Jeśli lubisz przytulne pokoje dzienne, unikaj zimnych kolorów, nawet gdy są obecnie promowane jako najmodniejsze rozwiązanie. Stwórz klimat, w którym będziesz doskonale relaksować się np. po pracy.

Tonacje szarości 

Chłodniejsze, spokojniejsze kolory mogą stworzyć wrażenie ciepła i intymności, gdy zestawiasz ich różne tonacje w całym pomieszczeniu. Pomaluj ściany swojego salonu w delikatnym, jasnym kolorze, który będzie doskonale współgrał z białym sufitem i drewnianymi podłogami. Sofa w kolorze szarym pogłębi barwę ściany, a poduszki w różnych odcieniach i wzorach niezwykle ocieplą wnętrze. Na tle  spokojnych tonacji doskonale sprawdzą się żywe ozdoby. W przypadku dekoracji można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Niebieskie wazony czy czerwone akcesoria świetnie przełamią pozornie nudną aranżację. Ważne jest również odpowiednie oświetlenie. W przypadku delikatnych odcieni na ścianach, przytulny nastrój potęguje ciepła barwa światła.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl