Pokoik dziecięcy w jasnych odcieniach

Radosne nastroje

 

Wymarzone miejsce zabaw. Radosne żółcienie i pogodne błękity to idealne zestawienie do dziecięcego pokoju. Twoja pociecha będzie się tu czuła jak podczas spaceru na świeżym powietrzu. Miękkości i przejrzystości kompozycji dodają kremowe pastele.

Pokoik dziecięcy w jasnych odcieniach

Poszukując farby, którą pomalujemy pokoik dziecięcy, często myślimy o nasyconych kolorach, żywych wykończeniach i dynamicznych wzorach. Choć doskonale odpowiadają one radosnemu, nieskrępowanemu nastrojowi, podobny klimat można stworzyć również za pomocą nieco bardziej stonowanych odcieni. Wystarczy odrobina zaangażowania, by zaaranżować przestrzeń, w której zamieszka szczęście.

Rodzinne projektowanie

Przed malowaniem zaangażuj swoje dziecko w wybieranie ulubionych schematów kolorów. Zapytaj pociechę, jakie kolory oraz motywy lubi i gdzie jej zdaniem powinny być umieszczone poszczególne akcenty. Pokaż dziecku barwy, które chcesz wykorzystać. Pozwolenie najmłodszym na bycie częścią procesu malowania ich królestwa da im poczucie własności i dumy. 

Zgodne rodzeństwo

Zdarza się, że urządzając pokój dla dzieci, trzeba znaleźć rozwiązanie, które zadowoli jednocześnie obie pociechy. W takiej sytuacji spróbuj pomalować przeciwległe ściany w dwóch kolorach – np. radosnym żółtym i spokojnym błękitnym. To zestawienie doskonale spełni wymagania zarówno dziewczynki, jak i chłopczyka. Możesz zdecydować się na neutralne tło, pozwalając dzieciom wybrać własne akcesoria i wystrój. Albo zdecyduj, że jeśli jedno z rodzeństwa wybierze kolor ściany, drugie zdecyduje o meblach, dywanikach i dodatkach. Przedstawione pomysły na to, jak zaaranżować pokoik dziecięcy sprawią, że sypialnia Twojej pociechy będzie miejscem pełnym radosnego nastroju, w którym doskonale kolekcjonuje się wyjątkowe wspomnienia.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl