Malowanie wnętrz w szarych tonacjach Tikkurila Deco Grey

Wielkomiejskie skarby

Kolekcja Tikkurila Deco Grey

Estetyka lat siedemdziesiątych ponownie zachwyca. Aby jednak nie przytłoczyła wnętrza, przełamano ją bardzo współczesnymi odcieniami szarości. Nadało to pomieszczeniu nowoczesności, a jednocześnie podkreśliło charakter mebli w stylu vintage.

Wnętrza salonu malowane w tonacjach szarości Tikkurila Deco Grey
Ściany: farba do ścian i sufitów Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3, kolory 1964 i 1968.

Nie bój się ciemnych odcieni we wnętrzu swojego mieszkania. Nastrojowe, bardzo stylowe kolory mogą stworzyć wrażenie luksusowego wyrafinowania – stanowią doskonałe tło dla oryginalnych dekoracji z różnych epok. Są wyjątkowo otulające oraz uspokajające, więc świetnie sprawdzą się np. w salonie. Z ich pomocą można bardzo łatwo łączyć nowoczesną aranżację z elementami wyposażenia w stylu retro. 

Trend, który nigdy nie przemija

Projektując wnętrza coraz częściej sięgamy po elementy wystroju w stylu retro. Dzieje się tak, ponieważ wyposażenie to dodaje uroku i charakteru nowoczesnym przestrzeniom pozwalając jednocześnie nostalgicznie cofnąć się w czasie. Pamiątki z dawnych lat, perełki znalezione na strychu lub na targu staroci, którym często nadano drugie życie, wprowadzają do wnętrz absolutnie wyjątkową atmosferę. W połączeniu z odpowiednią kolorystyką pomieszczenia tworzą jedyną w swoim rodzaju, ponadczasową przestrzeń.

Idealnie podkreślenie wyjątkowego stylu

W aranżacji retro można postawić na modne, a jednocześnie bardzo neutralne szare ściany w ciemniejszych odcieniach, by na ich tle wyeksponować  wyposażenie sprzed lat. Ta kolorystyka sprawia, że charakterystyczne meble w stylu vintage mogą grać główną rolę w Twoim mieszkaniu. Pięknie zostanie podkreślone na przykład ich naturalne drewno, proste kształty czy charakterystyczne wzory. Do pomieszczeń pełnych szarości możesz wprowadzić także wiele zielonych, roślinnych akcentów, które ożywią wystrój i dodadzą mu świeżości. Za pomocą odpowiedniego malowania z powodzeniem połączysz ze sobą z przeszłość z teraźniejszością, tworząc przestrzeń, do której wraca się z największą przyjemnością.
 

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl