Salon w kolorach błękitu Tikkurila

Błękity z odrobiną ożywczej zieleni

Wybierając kolory do salonu, na pewno zwrócisz uwagę na kolor niebieski. To barwa, która nadaje pomieszczeniu charakterystyczny, uspokajający klimat. Pomaga w prowadzeniu rozmów lub zrelaksowaniu się po ciężkim dniu, nic więc dziwnego, że jest tak chętnie wybierana do stylowych przestrzeni. Błękitne odcienie świetnie łączą się również z naturalnymi elementami. Łatwo dobierzesz do nich inne kolory, dekoracje i meble.

Salon skomponowany z odcieni błękitów pozwala wykreować wyjątkowe pomieszczenie pełne elegancji i subtelnego uroku. Szara sofa nabiera zupełnie nowego wyglądu jeżeli udekorujemy ją niebieskimi i zielonymi poduszkami.  

Eleganckie kolory do salonu w odcieniach błękitu
Ściany: Tikkurila Optiva Ceramic Matt 3, kolor X438 Secret oraz kolor S491 Petrol.

Na brzegu oceanu

Jaśniejsze odcienie błękitu działają nie tylko odprężająco, ale i optycznie powiększają przestrzeń. Gdy wjedziesz do salonu utrzymanego w tej kolorystyce, będziesz mieć wrażenie, że stoisz na brzegu niekończącego się oceanu. Jeśli chcesz nadać ścianom odpowiedni wyraz, pozostałe elementy pomieszczenia powinny być dość neutralne. Ciekawym rozwiązaniem jest zestawienie dwóch odcieni niebieskiego na przylegających do siebie ścianach. Dzięki takiemu połączeniu podkreślisz głębię tego wyjątkowego koloru. Jeśli na jednej ze ścian znajduje się sztukateria, wyróżnisz ją w niezwykle estetyczny sposób.

Świeży duet

Dla wielu osób niebieski jest barwą, która kojarzy się z wnętrzami dla dzieci. Niektórzy są zdania, że trudno połączyć ją z innymi kolorami. To błędne przekonanie. Odcień ten doskonale współpracuje z całą paletą kolorów. Pięknie komponuje się z zielenią, podkreślając jej naturalny charakter. Mieszaj i łącz wybrane odcienie niebieskiego z akcentującymi tonacjami zielonego, aby uzyskać niezwykle świeży efekt w salonie. Duet ten uzupełnij np. białymi meblami, które świetnie dopasują się do nowoczesnej aranżacji.

Eksperymentuj również z wzorami. Delikatne odcienie na ścianach pozostawiają dużo przestrzeni dla dodatków  w ciekawych kształtach. Ozdobne wazony czy niejednolite poduszki świetnie uzupełnią wybrane przez Ciebie kolory do salonu.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl