sypialnia w jasnych odcieniach

Blend - monochromatyczne aranżacje

 

Stwórz piękne wnętrze w monochromatycznej kolorystyce

Klasyczne rozwiązania w aranżacji wnętrz są coraz częściej wykorzystywane i cieszą się wyjątkowo dużym powodzeniem. Jednolitość barw wypełnia pomieszczenie spokojem oraz harmonią, co doskonale wpływa na samopoczucie i pomaga zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy. Wykorzystanie trendu Blend, czyli łączenie kolorów „ton w ton” jest idealnym rozwiązaniem na monochromatyczną aranżację, która wprowadzi do wnętrza elegancję zaczerpniętą ze świata mody.

Monochromatyczne aranżacje to sposób na pełne wykorzystanie danego koloru. Wybierz jeden i dowolnie graj jego tonacjami, aby stworzyć efekt ombre. Rezultat może okazać się prawie całkowicie monochromatyczny.

Aranżacja wnętrza w jasnych odcieniach
Ściana w delikatnym różu została pomalowana ceramiczną farbą Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w kolorze H320 Magnolia.

Jednolitość barw sposobem na piękną przestrzeń

Blend jest stosunkowo nowym trendem, charakteryzującym się zestawieniem „ton w ton” oraz łączącym zbliżone do siebie odcienie. Taki sposób aranżacji wnętrz jest doskonałym pomysłem dla miłośników minimalistycznych, klasycznych rozwiązań, a także ceniących w swojej przestrzeni subtelność, spokój oraz monochromatyczność.

Blend umożliwia pełne wykorzystanie potencjału wybranego koloru. To rozwiązanie może wydawać się monotonne czy nudne, jednak przy wykorzystaniu jasnych, zdecydowanych kolorów okaże się odważnym posunięciem, przemieniającym wybraną przestrzeń w stylowe, niebanalne pomieszczenie. Bardzo łatwo uzyskać satysfakcjonujący efekt, który zachwyci każdego domownika.

 

Jak wykorzystać trend blend w pomieszczeniu?

Wykorzystanie kolorystyki „ton w ton” jest uniwersalne i sprawdzi się w każdym pokoju, od łazienki, aż po sypialnię. Mimo to, jednolita aranżacja wnętrz powinna być przemyślana oraz połączona z odpowiednimi dodatkami. Monochromatyczny wystrój wnętrza wprowadza do pomieszczenia kojącą atmosferę, dlatego warto wybrać odpowiednie dodatki, które dzięki oszczędności form podkreślą ład oraz porządek.

Pasujące kolorystyką pledy czy zasłony, gliniane donice lub obrazy z drewnianą oprawą będą doskonałym uzupełnieniem jednolitego stylu. Świetnie sprawdzą się również duże poduszki, wypełniające swoimi oryginalnymi barwami idealnie zaprojektowaną przestrzeń.

Ściana w delikatnym różu została pomalowana ceramiczną farbą Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w kolorze H320 Magnolia.

Na szafce i na ścianie zastosowano ten sam odcień L433 Atlantis. Ścianę pomalowano farbą do wnętrz Tikkurila Optiva Matt 5, a szafkę emalią do drewna Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40.

Odważna aranżacja wnętrza

Rozwiązanie kolorystyczne „ton w ton” to prosty sposób na wprowadzenie do wnętrz atmosfery spokoju. Odcień J426 Lilac nadaje sypialni kojący klimat służący odpoczynkowi. Ściany i sufit pomalowano ceramiczną farbą Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3, a elementy drewniane emalią akrylową Tikkurila Everal Aqua Matt 10.

Kwiaty w aranżacji
Aranżacja sypialni w kojących barwach

Nadaj wnętrzu stylowy i kojący charakter malując ścianę i listwy przypodłogowe w tym samym kolorze. Ścianę pomalowano ceramiczną farbą Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w kolorze L396 Beeswax, a listwy akrylową emalią Tikkurila Everal Aqua Matt 10.

Aranżacja w ciepłych odcieniach
Lampa, Vepsälinen. Krzesło, Nomart. Dywan, Kartell Flagstore.
Wnętrze w ciepłych odcieniach
3 powody, dla których warto wypróbować we wnętrzach kolorystykę „ton w ton”

1. Zastosowanie bardzo jasnych odcieni tego samego koloru tworzy harmonijną, stonowaną przestrzeń.
2. Kompozycja ”ton w ton” pasuje nawet do najmniejszych pomieszczeń.
3. Monochromatyczne wnętrza najlepiej podkreślają tekstury.

Stosując rozwiązanie kolorystyczne „ton w ton”, nie musisz wybierać pomiędzy podobnymi tonacjami – możesz wykorzystać obie! 

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl