Tikkurila-Color-Now-2019-Blend-H320Magnolia
Blend - monochromatyczne aranżacje
Stwórz piękne wnętrze w monochromatycznej kolorystyce

Blend - łączenie kolorów „ton w ton” to znany trend w świecie mody. Monochromatyczne aranżacje to sposób na pełne wykorzystanie danego koloru. Wybierz jeden i dowolnie graj jego tonacjami, aby stworzyć efekt ombre. Rezultat może okazać się prawie całkowicie monochromatyczny.

Ściana w delikatnym różu została pomalowana ceramiczną farbą Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w kolorze H320 Magnolia.

Aranżacja taka będzie harmonijna, a jednocześnie  odważna. Skupienie całej uwagi na jednym kolorze, tworzenie kompozycji „ton w ton” lub wykorzystanie tylko jednego odcienia, początkowo może wydawać się mało atrakcyjnym zabiegiem dekoratorskim. Z czasem jednak właśnie takie rozwiązania mogą najbardziej przypaść do gustu.

Stwórz wnętrze w kolorystyce „ton w ton" wybierając pasujące do odcienia na ścianie akcesoria dekoracyjne, takie jak poduszki, pledy czy zasłony.  

Ściana w delikatnym różu została pomalowana ceramiczną farbą Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w kolorze H320 Magnolia.

Na szafce i na ścianie zastosowano ten sam odcień L433 Atlantis. Ścianę pomalowano farbą do wnętrz Tikkurila Optiva Matt 5, a szafkę emalią do drewna Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40.

Rozwiązanie kolorystyczne „ton w ton” to prosty sposób na wprowadzenie do wnętrz atmosfery spokoju. Odcień J426 Lilac nadaje sypialni kojący klimat służący odpoczynkowi. Ściany i sufit pomalowano ceramiczną farbą Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3, a elementy drewniane emalią akrylową Tikkurila Everal Aqua Matt 10.

Nadaj wnętrzu stylowy i kojący charakter malując ścianę i listwy przypodłogowe w tym samym kolorze. Ścianę pomalowano ceramiczną farbą Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w kolorze L396 Beeswax, a listwy akrylową emalią Tikkurila Everal Aqua Matt 10.

Lampa, Vepsälinen. Krzesło, Nomart. Dywan, Kartell Flagstore.
3 powody, dla których warto wypróbować we wnętrzach kolorystykę „ton w ton”

1. Zastosowanie bardzo jasnych odcieni tego samego koloru tworzy harmonijną, stonowaną przestrzeń.
2. Kompozycja ”ton w ton” pasuje nawet do najmniejszych pomieszczeń.
3. Monochromatyczne wnętrza najlepiej podkreślają tekstury.

Stosując rozwiązanie kolorystyczne „ton w ton”, nie musisz wybierać pomiędzy podobnymi tonacjami – możesz wykorzystać obie! 

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.