Metamorfoza kuchni z farbami Tikkurila

Metamorfoza kuchni

Przyjemnie urządzona kuchnia inspiruje do podejmowania kulinarnych wyzwań. Jeżeli marzysz o zmianie w swojej kuchni, sięgnij po farby Tikkurila i nadaj pomieszczeniu kompletnie nowy wygląd. Twoje szafki, glazura czy grzejnik zmienią się nie do poznania. Podejmiesz wyzwanie?

Wystrój kuchni często pozostaje taki sam przez lata, a przecież wysoka funkcjonalność tego pomieszczenia zasługuje na odrobinę stylu i szyku. Jeśli jest ona daleko w tyle za aktualnymi trendami, możesz wprowadzić kilka prostych zmian, aby ożywić całe wnętrze.

Metamorfoza kuchni nie musi wiązać się z pracochłonnym i uciążliwym remontem.  Bez skuwania starych płytek, kupowania nowej zabudowy i sprzętów AGD można tę przestrzeń  błyskawicznie odświeżyć, zmieniając jedynie dwa lub trzy elementy. A to wszystko można wykonać samodzielnie w kilka dni.

Pomaluj ściany

Malowanie ścian jest pewnie jedną z pierwszych rzeczy, które przychodzą na myśl, gdy marzy Ci się metamorfoza kuchni. Pamiętaj, że dużą zmianę może przynieść nawet jedna pomalowana ściana w pomieszczeniu. Zbyt wiele bieli? Pokryj fragment pomieszczenia oryginalnym kolorem. Natychmiast ożywisz całe wnętrze.

Wybierając produkty do ścian w kuchni, zwróć uwagę, by były one zmywalne i odporne na wilgoć, jak np. farba Tikkurila Luja.

Pomaluj kafelki

Zmiana wyglądu kafelków w kuchni jest często marzeniem domowników, ale przed metamorfozą wstrzymuje nas perspektywa uciążliwego skuwania płytek i nakładania nowych. Mamy na to rozwiązanie! Wystarczy wybrać odpowiednią farbę, jak np. Tikkurila Luja Ceramic Tiles, kolor - paleta barw jest praktycznie nieograniczona - i samodzielnie pomalować glazurę w zaledwie kilka dni. To rozwiązanie pozwala cieszyć się doskonałym efektem własnoręcznie wykonanej pracy  – „nowe” płytki to zupełnie nowa kuchnia.

Pomaluj szafki kuchenne

Codzienne użytkowanie przestrzeni kuchennej najbardziej widać na szafkach kuchennych. To powierzchnie narażone na wilgoć, zarysowania, otarcia, częste dotykanie. Drobne mankamenty nie sprawiają jednak, że kuchnia traci funkcjonalność, dlatego dla odświeżenia wyglądu szafek polecamy ich malowanie.

Odpowiednio przygotowana powierzchnia, do tego właściwy podkład i emalia z linii Tikkurila Everal Aqua stworzą jednolitą, odporną na zarysowania i mycie powierzchnię. Ogromnym plusem jest również możliwość wyboru koloru spośród 13 tysięcy odcieni, co nie jest możliwe w przypadku zakupu gotowych frontów w sklepach. Dodatkowo, unikając wymiany mebli, wyrzucania starych i kupowania nowych szafek, działamy w duchu less waste.

Nie zawsze musisz malować całe szafki, aby zmienić wystrój kuchni. Czasami wystarczy dodanie nowego, charakterystycznego elementu, jak np. nowe uchwyty. Zmień swoje szuflady w dzieła sztuki za pomocą szklanych gałek w stylu vintage lub postaw na wyrafinowany wygląd dzięki nowym błyszczącym metalowym uchwytom.

Dodaj rośliny

Rośliny szczególnie dobrze radzą sobie w kuchniach z dostępem do naturalnego światła, wpadającego przez okna. Ustaw je blisko zlewu, a nigdy nie zapomnisz ich podlać. Wszystkie najlepsze produkty pochodzą bezpośrednio z ziemi, więc rozsądnym wyborem będzie wypełnienie kuchni roślinami nadającymi się do spożycia, np. świeżymi ziołami.
 

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl