Zmiana w łazience

Metamorfoza łazienki

Twoja łazienka wymaga remontu, a Ty nie bardzo masz na to czas i fundusze? Wybierając produkty Tikkurila, możesz samodzielnie zmienić jej wygląd. Przemaluj płytki i elementy dekoracyjne, stwórz własne domowe SPA.

Metamorfoza łazienki kojarzy się z kosztownym i stresującym remontem, który nie tylko wprowadza bałagan do całego domu, ale znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie przez co najmniej kilka dni. Z tych powodów wiele osób z niego rezygnuje, a łazienka staje się pomieszczeniem odbiegającym od estetyki całego mieszkania i gustu domowników.

Podpowiadamy, jak zmienić aranżację łazienki bez dużych kosztów i remontowego pyłu. Pomogą nam w tym nowoczesne produkty do malowania. 

Malowanie glazury

Metamorfozę łazienki najłatwiej rozpocząć od pomalowania płytek. Malowanie płytek ściennych to sposób, aby odmienić łazienkę bez wysokich kosztów i skuwania glazury. Istotne znaczenie ma dobór odpowiedniej farby. Płytki wymagają produktu o określonej przyczepności. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc zakup specjalnego zestawu farb do malowania kafelków (podkład Tikkurila Otex Akva zapewniający odpowiednią przyczepność farby nawierzchniowej oraz Tikkurila Optiva Semi Matt 20 - produkt odporny na oddziaływanie wody oraz wilgoci, który może być barwiony na tysiące kolorów). Tak przygotowana powierzchnia wykazuje dużą odporność na mycie oraz szorowanie. Półmatowa farba Tikkurila Optiva Semi Matt 20 może być również użyta do malowania ścian w łazience.   

 

Malowanie ścian 

Współczesna łazienka to więcej niż pomieszczenie funkcjonalne – to kolejny pokój w mieszkaniu. Może pasować do charakteru domowników i aranżacji przestrzeni, a przy tym spełniać swoje praktyczne zadanie. Urządzając łazienkę na miarę dzisiejszych czasów, możemy zrezygnować z pokrywania ścian kafelkami od podłogi aż po sufit.

Nowoczesne farby z linii Tikkurila Luja z powodzeniem ochronią ściany w łazience przed wilgocią, a przy tym nadadzą tej intymnej przestrzeni indywidualny charakter. Pozwolą także na szybką zmianę wyglądu wnętrza, bo powierzchnię pomalowaną farbą można łatwo poddać metamorfozie.

 

Meble w nowej odsłonie

W kwestii mebli łazienkowych warto odejść od utartych rozwiązań i np. przemalować posiadane już meble na ulubiony kolor. Wystarczy pomalować szafki łazienkowe emalią Tikkurila Everal Aqua w wybranym stopniu połysku i w praktycznie dowolnym kolorze.

W ten prosty sposób, bez konieczności korzystania z usług profesjonalistów, można znakomicie odświeżyć łazienkowe wyposażenie. Wypróbuj!

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl