Łazienka w wzorem na ścianie

Łazienka z biało-czarnym wzorem

Niezwykły wzór na ścianach łazienki powstał przy użyciu zwykłej gąbki. Realizacja tego niesztampowego pomysłu była naprawdę prosta!
Zaskakujący wzór na ścianie

Metamorfoza mieszkania lub wybranego pomieszczenia nie zawsze musi oznaczać konieczności wynajęcia profesjonalnej ekipy remontowej. Wnętrze łazienki można bowiem urozmaicić na przykład nanosząc proste wzory na ścianie. Ten nieskomplikowany motyw odświeża aranżację, nadając jej wyjątkowo indywidualny charakter.

Oryginalne rozwiązanie

W nowoczesnych aranżacjach zazwyczaj wykorzystuje się jednolitą kolorystykę powierzchni. To jednak już dość utarty schemat. Ciekawą alternatywę w tym przypadku może stanowić stworzenie prostych, geometrycznych wzorów na ścianie. 

Niewiele dodatków

Czarno-biała aranżacja wymaga pewnej stylistycznej dyscypliny. Przede wszystkim należy przyłożyć dużą uwagę do kolorystyki pozostałych elementów wystroju wnętrza. Oryginalny wzór i dwie kontrastujące barwy tworzą wyjątkowo wyrazisty schemat. Nie warto zaburzać go dużą liczbą dodatkowych odcieni. Jeśli malujemy łazienkę na biało i czarno, ograniczmy się jedynie do kilku akcentów dekoracyjnych. Dzięki temu unikniemy wizualnego chaosu. Niech charakterystyczne malowanie ścian wyznacza kierunek wystroju wnętrza, stanowiąc jednocześnie jego najważniejszą ozdobę.

Ściany w tej łazience zostały odświeżone farbą Tikkurila Luja 7, która świetnie sprawdza się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Jako tło zastosowano kolor F497 Paper, a wzór wykonano w odcieniu Y498 Midnight.

Łazienka w wzorem na ścianie
Czarno-biały wzór na ścianie
Wzór na ścianie
Jak zrealizować pomysł

Zmień całkowicie wygląd łazienki malując na ścianie prosty, ale jednocześnie oryginalny wzór.

Nałożenie wzoru

Mierzenie ściany
1. WYMIERZ

Podziel ścianę przeznaczoną do malowania zgodnie z wysokością planowanego wzoru (w tym przypadku 15 cm) i dodaj szerokość taśmy maskującej, czyli np. 2. 5 cm, czyli w sumie 17 cm. Upewnij się, że wysokość ściany jest wystarczająca, aby wszystkie rzędy całego wzoru zmieściły się na jej powierzchni. Jeżeli to konieczne, zmień wysokość wzoru tak, aby wszystkie rzędy zmieściły się na ścianie. 

Oznaczanie taśmą
2. OZNACZ TAŚMĄ

Użyj taśmy malarskiej, aby wyznaczyć obszar wzoru. Wytnij 15 cm kawałek kartonu, aby za każdym razem nie stosować linijki.  Dolny rząd pozostaw bez taśmy, następnie odmierz 15 cm i nałóż taśmę. Powtarzaj ten proces do momentu, gdy cała ściana zostanie odpowiednio oznaczona. Wzór możesz nakładać swobodnie na powierzchni pomiędzy taśmami, nie nakładaj wzoru na taśmie.

Przygotowania do wykonania wzoru na ścianie
3. WYTNIJ WZÓR Z GĄBKI I TESTUJ

Wymieszaj farbę i przelej ją do kuwety. Wytnij z gąbki dowolny kształt. W tym przypadku użyto gąbki do mycia auta. Zanim nałożysz wzór na ścianie, przetestuj go na papierze.

Nakładanie wzoru na ścianę
4.  NAKŁADAJ WZÓR PRZY POMOCY GĄBKI

Stwórz wzór przyciskając gąbkę do powierzchni ściany. Przyciskaj gąbkę pod różnym kątem i z różnych stron, aby powstał niejednolity wzór - wszystko zależy od Twoich preferencji.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl