Łazienka w szarych kolorach Tikkurila Deco Grey

Dyskretna szarość

Kolekcja Tikkurila Deco Grey
Dyskretna szarość w łazience

Stonowana szarość stanowi idealne tło dla innych motywów kolorystycznych. Jest doskonałym uzupełnieniem barw ziemi, beżów i bieli. Takie harmonijne, zrównoważone kompozycje kolorystyczne pozwalają na spokojne rozpoczęcie lub zakończenie dnia.

Łazienka w harmonijnym, spokojnym stylu w szarych kolorach ścian
Ściana: Tikkurila Optiva Sami Matt 20, kolor 1917.

Szary to kolor, który coraz częściej gości we wnętrzach domów. Zastępuje popularne beże oraz kość słoniową. Jest podstawową, klasyczną i ponadczasową barwą, która łatwo dopasuje się do każdego pomieszczenia, nastroju lub stylu. Czy warto wykorzystać go w łazience? Oczywiście! Kolory ścian w odcieniach szarości dyskretnie podkreślają charakter wnętrza, eksponując wszystkie elementy jego wystroju.

 

Idealny początek lub zakończenie dnia

W psychologii kolorów szary określa się jako barwę, która reprezentuje spokój i równowagę. Jest praktyczna, prosta i niezawodna. To klasyka, idealna neutralność, która koi wszystkie zmysły. Dlatego tak dobrze sprawdza się we wnętrzu łazienki. Gwarantuje udany start w nowy dzień lub ułatwia relaks przed wieczornym spoczynkiem.

Mimo, że kolor ten może kojarzyć się z deszczowymi, pochmurnymi dniami, w domu jego charakter jest zupełnie inny. Szary stanowi idealne tło dla każdego stylu, od klasycznego,po współczesny. Wszystkie typy mebli wyglądają dobrze w połączeniu z jego odcieniami. Łatwo także zestawiać szarość z innymi kolorami, np. różem, błękitem czy fioletem. Można dzięki temu zaprojektować łazienkę, która w pełni będzie odpowiadać  estetycznym wymaganiom domowników.

Szarości są naprawdę idealnie neutralne. Obejmują gamę od swobodnej elegancji po najwyższe wyrafinowanie. Jaśniejsze, delikatniejsze odcienie mają bardziej kobiecy charakter, podczas gdy szare kolory ścian w ciemniejszej tonacji dają mocniejszy, bardziej zdecydowany efekt. Warto połączyć ze sobą kilka odcieni szarości, aby uzyskać złożone, pełne głębi wnętrze.

 

Doskonały sposób, aby wyróżnić wnętrze łazienki

Przez lata w aranżacjach łazienek dominowała beżowa i biała kolorystyka, która wykorzystywana była sztampowo w wielu domach i mieszkaniach. Szarość to  znakomite rozwiązanie, gdy poszukujemy indywidualnego stylu. Można wybierać zarówno bezpieczne, jak i bardzo odważne odcienie, które sprawią, że łazienka przestanie być jedynie funkcjonalnym uzupełnieniem każdego wnętrza – stanie się również ozdobą domu lub mieszkania.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl