Salon inspirowany skandynawskim stylem

Esencja skandynawskiego stylu

Kolekcja Tikkurila Deco Grey

Biel kanapy, szarość w różnych tonacjach i doskonale skomponowane dodatki to esencja skandynawskiego stylu, który stał się światowym fenomenem – uwielbiany za prostotę, funkcjonalność i naturalność. Ten niezwykle popularny trend w  aranżacji wnętrz oferuje dyskretną elegancję w połączeniu z walorami użytkowymi.

Inspiracje salonu w stylu skandynawskim w tonacji Tikkurila Deco Grey
Ściana: matowa farba Tikkurila Optiva Matt 5, kolor 1945.

Nieskomplikowana kompozycja

Pokoje urządzone w stylu skandynawskim oferują mieszankę tekstur, kontrastów i delikatnych odcieni, tworząc elegancki, nowoczesny wygląd. Estetyka podkreśla filozofię hygge, która zakłada stworzenie w przestrzeni przytulnej, zrównoważonej atmosfery.. Skandynawskie wzornictwo często bazuje na neutralnej  palecie kolorów, takich jak biele, szarości lub ciepłe brązy, nadając przestrzeni jednolity i bardzo jasny wygląd.

Czasami na ścianach lub poszczególnych elementach wyposażenia pokoju pojawiają się odważniejsze akcenty w tonacjach niebieskiego, czerni i zieleni. Ważne jest także naturalne oświetlenie skandynawskiego salonu, które sprawia, że przestrzeń wydaje się większa i jaśniejsza. Białe ściany efektownie odbijają światło, dodając aranżacji miłej lekkości.

Uporządkowana przestrzeń

Nie możemy zapominać o wyróżniających cechach wyposażenia wnętrza, urządzonego w skandynawskim stylu. Aranżacja ta opiera się na eleganckich, nowoczesnych meblach wykonanych z naturalnego, jasnego drewna które charakteryzują delikatne linie, subtelne zaokrąglenia i zwężane nogi. Skandynawski wystrój nawiązuje także do podejścia „mniej znaczy więcej”. Dlatego też w skandynawskich inspiracjach urządzania salonu nie znajdziemy zbyt licznych ozdób.

Ciekawym rozwiązaniem jest natomiast zestawianie twardych, surowych materiałów z dywanikami lub miękkimi tkaninami, aby złagodzić wrażenie surowego klimatu. 
 

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl