Aranżacje sypialni w kolorach szarości

Estetyczna wolność

Sypialnia, mimo nowoczesnego charakteru, może pozostać przytulną, komfortową enklawą. Kluczem są odpowiednie proporcje w doborze tonacji kolorów, miękkie i przytulne tkaniny oraz minimalistyczne, a jednocześnie funkcjonalne meble.

Aranżacje sypialni w kolorach szarości
Pasy na ścianie: farba do ścian i sufitów Tikkurila Optiva Matt 5, kolory: 1947 i 1944 oraz Tikkurila Taika Pearl Paint, kolor Uranus HM.

Projektując sypialnie, aranżacje mogą obejmować dziesiątki kolorów, wzorów i stylów. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto to pomieszczenie ozdobić szarościami.

Barwa o wielu obliczach

Szary to bardzo wszechstronna barwa, która, w zależności od wybranego odcienia, może tworzyć w pomieszczeniu przeróżną atmosferę. Może być niezwykle przytulna lub zachwycająco elegancka. Szarość jest także bardzo ponadczasowa – dzięki niej Twoja sypialnia nigdy nie wyjdzie z mody. Łatwo odświeżysz jej aranżację, zmieniając jedynie kilka elementów wystroju wnętrza.

Kolor, który układa do snu

Będąc neutralnym odcieniem, szary naturalnie uspokaja. Jego ciepło można porównać do otulenia puszystym kocem, który delikatnie usypia. To efekt w aranżacji  sypialni, który każdy z nas chce osiągnąć po długim, aktywnym dniu.  Znakomity efekt osiągniesz, jeśli połączysz jaśniejsze tonacje tej barwy z delikatnym beżem.

Gdy na ścianach sypialni dominuje szarość, uzupełnij wystrój białymi lub kremowymi poduszkami. Błyskawicznie powstanie relaksująca przestrzeń, do której wraca się z największą przyjemnością.

Odcień idealny do aranżacji sypialni

Szary to również znakomite tło dla każdego stylu. Z łatwością sprawisz, że Twoja sypialnia będzie dobrze wyglądać, ponieważ barwa ta pasuje do prawie wszystkich typów mebli i innych kolorów. Jeśli jednak nie chcesz wprowadzać do pokoju zbyt szerokiej palety barw, możesz łączyć z sobą poszczególne odcienie szarego.

Oryginalny wzór na ścianie, przeplatający poszczególne tonacje, nie tylko ożywi aranżację sypialni, ale i nada jej bardzo indywidualny charakter.
 

 

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl