Kuchnia w żółcieniach

Kontrastowe połączenie

Żółcienie to radosne, słoneczne kolory, które zbudują we wnętrzu przyjemny, optymistyczny nastrój. W zależności od konkretnego odcienia, możesz ożywić każdą przestrzeń, malując jedną ścianę lub całe pomieszczenie i uzupełniając wystrój kontrastującymi barwami. W rzeczywistości żółte tonacje sprawdzą się zarówno w klasycznym, jak i współczesnym stylu.

Swobodne łączenie dodatków w kontrastowej kolorystyce sprzyja kreowaniu niebanalnego stylu. Uwolnij więc moc pozytywnych emocji i zaaranżuj spotkanie klasycznej bieli i intensywnych żółcieni w swoim wnętrzu. Czarna farba tablicowa dodaje pazura całej aranżacji.

Nowoczesne aranżacje wnętrz - kuchnia w żółcieniach
Ściany: Tikkurila Optiva Matt 5, kolor J392 Wax i F302 Parmesan.
Pas na ścianie zapisany kredą: Tikkurila Liitu - farba tablicowa, kolor S302 Grapefruit
Taca: Farba tablicowa Tikkurila Liitu, kolor gotowy czarny lub kolor z mieszalnika Y489.

Elastyczne duety

Kremowy, ecru lub kredowy żółty może dodać pomieszczeniu wrażenie lekkości i sprawić, że pokój będzie wyglądał na niezwykle przestronny. Odcienie te pięknie komponują się również z białymi meblami, np. w stylu klasycznym lub retro. W takie aranżacji żółty kolor można bez obaw wykorzystać  w salonie, jadalni lub kuchni. To jedna z niewielu barw, która doskonale podkreśla czarne dodatki. Można więc z jej pomocą stworzyć eleganckie, nowoczesne aranżacje wnętrz. Cytrusowe odcienie dobrze komponują się również z innymi delikatnymi barwami, np. z szarościami lub surowym drewnem, które zrównoważą żywy kolor.

Pojedyncza barwa

Nie zawsze musisz sięgać po wyraźne kontrasty. Świetne efekty otrzymasz również łącząc ze sobą różne odcienie żółtego. Delikatna tonacja, przypominająca barwę naturalnego wosku idealnie współgra z intensywniejszym kolorem cytryny. Możesz pomalować ścianę jaśniejszym odcieniem żółtego, a następnie nanieść na nią pas ciemniejszej farby tablicowej i przekonać się, jak łatwo można stworzyć nowoczesną aranżację wnętrza.

Żółty, zwłaszcza jego jaśniejsze odcienie, jest także znakomitym wyborem dla pokoju dziecięcego. Kolor ten emanuje radością i poprawia nastrój. Nawet jeśli nie masz miejsca na pokój dziecięcy i zamierzasz umieścić łóżeczko w sypialni, możesz wydzielić obszar z łóżeczkiem kojącą, bladożółtą ścianą. Reszta pomieszczenia niech pozostanie np. biała. 

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl