Kolory farb Tikkurila z kolekcji Color Now 2020

Kolekcja Tikkurila Color Now 2020

Stworzona przez duet projektantek Juslin-Maunula oraz eksperta kolorystycznego marki Tikkurila, kolekcja kolorów na rok 2020 inspiruje do nowego spojrzenia na aranżację wnętrz i zachęca do odważniejszego zestawiania kolorów, które ciekawie zaskakują swoją nieoczywistością.

Inspirację do stworzenia kolekcji kolorów Tikkurila na rok 2020 czerpałyśmy ze świata mody i designu, w stylistyce zarówno vintage jak i nowoczesnej. „Fascynują nas nieoczywiste połączenia kolorystyczne i chcemy rzucić wyzwanie tradycyjnemu łączeniu barw”, twierdzą Juslin-Maunula. W efekcie, po erze nasyconych tonacji w kolorach ziemi, powstała paleta składająca się z ośmiu odcieni, które wydają się odkrywczo świeże, a jednocześnie takie znajome.

Kolory z tej kolekcji tworzą finezyjne zestawienia, w których głębokie i chłodne tonacje spotykają się ze świeżymi i cukierkowymi. Taka paleta barw odpowie na potrzeby estetyczne zarówno tych, którzy nie boją się eksperymentować z kolorem oraz tych, którzy wolą bardziej tradycyjne rozwiązania kolorystyczne.

Kolekcja Tikkurila Color Now 2020
Więcej światła

Wypełnij wnętrze słonecznym blaskiem z owocowym, łagodnym odcieniem H300 Lemonade, kolorem roku 2020 marki Tikkurila albo wybierz dojrzałą wersję odcienia baby blue,  optymistyczną tonację H353 Forget Me Not. Klimat słonecznych dni z błękitnym niebem dopełnia w kolekcji chłodna, jasna zieleń Y383 Cucumber.  J407 Siesta to z kolei zgaszony kolor łososiowy, który świetnie współgra z dowolnym kolorem i stylem wnętrzarskim.

Zanurz się głęboko w kolorze

Głęboka purpura wraca na salony w energetycznej wersji N338 Wild Rose, a fiolet w odważnym odcieniu śliwki M339 Tango. Dla miłośników stylu retro kolekcja oferuje nawiązujący do lat 70. wielbłądzi odcień L392 Ducat. Z jednego koloru można wydobyć wiele jego tonacji stosując go na różnych teksturach oraz przy różnorodnym oświetleniu.

Poznaj kolor roku 2020 >>

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl