Kolekcja Tikkurila Color Now 2024 zrodziła się z intuicji

Kolekcję Tikkurila Color Now 2024 współtworzyła z nami projektantka wnętrz Marie Olsson Nylander, która często w swojej pracy kieruje się intuicją.

Efektem tej współpracy jest kolekcja 14 nowych odcieni i oszałamiające aranżacje we wnętrzach Marie zaprojektowanie  w kolorach Tikkurila Color Now 2024. 

Marie Olsson Nylander zachęca wszystkich, aby zaufaku własnej intuicji. Opierając się na naszych odczuciach względem kolorów dużo łatwiej jest dokonać właściwych wyborów. 

Intuicja to instynkt lub przeczucie, zdolność poznania czegoś bez świadomego rozumowania. To poczucie, że rozwiązania po prostu same do ciebie przychodzą. Chociaż intuicja może wydawać się mistyczna lub kapryśna, ma ona podłoże neurologiczne. Psychologowie i neurobiolodzy prowadzą badania na temat źródeł intuicji i jej istotnej roli w naszym życiu.

Intuicja uruchamia się natychmiast

Intuicja odgrywa ogromną rolę w pracy Marie Olsson Nylander jako projektantki. Wykonując projekty wnętrz dla klientów, od samego początku kieruje się intuicją. Kiedy rozpoczyna nowy projekt i odwiedza czy to restaurację, czy biuro, od razu rozpoczyna się w jej głowie proces wizualizacji metamorfozy wnętrza.

–  Zaczynam widzieć pomieszczenia i pożądany styl. Czasami zajmuje to trochę czasu, a czasami mam gotowy plan już po pierwszej wizycie w danym miejscu. 

Tak działa intuicja: za każdym razem, gdy podchodzisz do zadania intuicyjnie, Twój mózg i instynkt współpracują, aby nadać sens wszystkim informacjom, takim jak doświadczenia z przeszłości i odczuwane emocje. Dzięki temu intuicja pomaga znaleźć właściwe odpowiedzi.

Intuicję można wyćwiczyć

Wybór kolorów dla Twojego domu to idealny sposób, aby sprawdzić, jak działa Twoja intuicja. Zbierz próbki kolorów np. ze skrawków papieru lub z tkanin w odcieniach, które wpadły Ci w oko, przejrzyj kolekcję Tikkurila Color Now 2024 lub Tikkurila Feel the Color w poszukiwaniu kolorystycznych odpowiedników. Wybierz kolory, które Cię przyciągają.

Czasami intuicja nie budzi się od razu. Trzeba dać jej trochę czasu, nic na siłę - twierdzi Marie.

- Jeżeli na przykład nie czujesz się pewnie co do wybranego odcienia, daj sobie kilka dni i przyjrzyj się wyborowi jeszcze raz.  W końcu otrzymasz odpowiedź. 

Intuicję można wyćwiczyć i na niej polegać podejmując najpierw drobne decyzje. Należy pamiętać, że intuicja nie będzie mogła wybrzmieć, jeżeli będziemy zbyt przytłoczeni szybkim tempem życia i stresem. Zamiast tego, potrzebuje czasu i przestrzeni, aby móc się rozwijać. 

Nawet w projektowaniu wnętrz intuicja jest częścią twórczego procesu i warto jej zaufać. Marie postrzega to jako swoje najpotężniejsze narzędzie.

 „Dla mnie intuicja to dar” - twierdzi Marie Olsson Nylander.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl