Miejska oaza – letnia aranżacja Twojego balkonu
Kącik do pracy, miejsce relaksu przy filiżance kawy, bujny ogród – nawet niewielki balkon może spełniać te wszystkie trzy funkcje. Nadszedł czas, aby zacząć przygotowania do lata.

A może przenieść salon na zewnątrz? Jeżeli posiadasz mieszkanie z balkonem, możesz odetchnąć świeżym powietrzem i podziwiać bezchmurne niebo praktycznie nie wychodząc z domu. Zaproś przyjaciół na filiżankę kawy, rozsiądź się wygodnie i rozkoszuj słońcem w swojej prywatnej, sekretnej enklawie. A gdy spotkanie towarzyskie się przedłuży, jesteś w idealnym miejscu, aby móc podziwiać zachód słońca.

Krzesło zostało pomalowane emalią Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40 w kolorze S302 Grapefruit.

Kącik do pracy, miejsce relaksu przy filiżance kawy, bujny ogród – nawet niewielki balkon może spełniać te wszystkie trzy funkcje. Nadszedł czas, aby zacząć przygotowania do lata.
Zaaranżuj balkon swoich marzeń

Z odrobiną farby nadaj nowy wygląd balkonowym meblom. Przy wyborze koloru inspiracji szukaj np. w barwach  kwiatów. Rozważ bardziej odważny odcień niż ten, który zwykle wybrałbyś do swojego wnętrza. Nie obawiaj się wyrazistych wariantów kolorystycznych – to doskonała okazja, aby odrobinę zaszaleć!

Pięknie zaaranżowany balkon to idealne miejsce, aby cieszyć się latem. Metalowy stolik kawowy oraz krzesło: Finnishdesignshop.fi. Dywan: Finarte.
Wielozadaniowa zieleń

Bujna zieleń w otoczeniu  to nieocenione dobrodziejstwo. Zapełnij balkon roślinnością i uczyń z niego swój tajemniczy ogród. Wybieraj duże rośliny, które będą się dobrze czuć na zewnątrz.

Rośliny na balkonie nie tylko pięknie dekorują i tworzą przytulną enklawę w miejskiej przestrzeni, ale te jadalne, np. zioła mogą być również wykorzystane w kuchni. Skrzynki balkonowe zostały zabezpieczone olejem Tikkurila Valtti Wood Oil Akva, który podkreśla naturalny wygląd drewna.

Jak przeprowadzić metamorfozę balkonu?

1. Pojemniki na rośliny

Przygotowanie eleganckich pojemników balkonowych nie wymaga, ani dużego wysiłku ani specjalnych nakładów finansowych. W tej metamorfozie drewniane skrzynki o różnych rozmiarach pomalowano olejem Tikkurila Valtti Wood Oil Akva, aby osiągnąć jednolity, harmonijny wygląd aranżacji. Olej chroni drewno przed wilgocią i zabrudzeniami oraz ogranicza pękanie drewna.

2. Balkonowe krzesła

Krzesło w radosnym, żółtym kolorze konkuruje z barwą słońca. Do metamorfozy wykorzystano emalię Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40 w kolorze S302 Grapefruit. Emalia doskonale nadaje się do malowania elementów metalowych na zewnątrz.

Przestrzeń balkonową uzupełnij dodatkami tekstylnymi, które nadadzą aranżacji przytulności. Mogą to być np. dekoracyjne poduszki lub  dywanik. Pamiętaj, że drobne szczegóły mogą wiele znaczyć.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.