Jasne kolory farb w jadalni

Neutralne kolory, efektowne formy

We wnętrzach utrzymanych w jednolitej tonacji kolorystycznej, większą uwagę przyciągają ciekawe formy mebli czy niesztampowe dodatki. Wyważona, jasna szarość na ścianach stanowi doskonałe tło do wyeksponowania oryginalnych elementów wyposażenia. To stylizacja w duchu najnowszych trendów.

Neutralne kolory farb do jadalni
Jednolite tonacje kolorystyczne farb w pomieszczeniach jadalnianych

Myślisz, że neutralne schematy kolorów są nudne? Nic bardziej mylnego! Pokoje dzienne ze ścianami utrzymanymi w neutralnej kolorystyce mogą być nie tylko spokojne i relaksujące, ale również energiczne i pełne życia. Najważniejsze w projektowaniu tego typu aranżacji jest użycie różnych, uzupełniających się tonów, mieszanie materiałów i zabawa wzorami.

Tekstury i wzory

Podczas aranżowania codziennej przestrzeni w neutralnej kolorystyce ważne jest, aby wprowadzić do projektu różnorodne wzory i tekstury. Równoważąc twarde powierzchnie z miękkimi, błyszczące z matowymi i szorstkie z gładkimi, tworzysz głębię, czyniąc pomieszczenie bardziej dynamicznym.

Pomyśl o użyciu charakterystycznych materiałów i ich tekstur, takich jak drewno, zamsz, filc, aksamit czy stal. W neutralnym wnętrzu nigdy nie będzie ich dość. Podobnie wygląda kwestia wzorów – wykorzystaj różnorodne motywy, by stworzyć pełne energii kontrasty.

Wyposażenie oraz dodatki

Jeśli chcesz stworzyć odprężającą atmosferę, wybierz neutralną paletę kolorów, ale wzbogać ją charakterystycznym wyposażeniem. Na przykład świetnie będą się prezentować  meble wykonane z naturalnego materiału w ciemniejszym kolorze. Bardzo nieregularne wzory drewna to doskonały sposób na osiągnięcie efektu, o którym pisaliśmy wcześniej – dynamiki w neutralnej aranżacji.

Nie bez znaczenia są także mniejsze dodatki – na przykład kolekcja poduszek w różnorodnych odcieniach ożywi wnętrze, ale również doda mu przytulności Lampy z czarnymi, designerskimi kloszami nie tylko spełnią swoją praktyczną funkcję, ale również staną się ozdobą pomieszczenia.

Gdy kolory farb na ścianach utrzymane są w jasnym odcieniu, np. złamanej bieli, świetnym rozwiązaniem jest podłoga w ciemniejszej tonacji. Jeśli dodatkowo koresponduje ona z poszczególnymi elementami wyposażenia, m.in. meblami, w pomieszczeniu wszystko zaczyna do siebie idealnie pasować i tworzyć przestrzeń sprzyjającą błogiemu relaksowi.
 

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl