pokój dziecięcy w beżowych kolorach i ze wzorem pastelowej tęczy na ścianie

Ożywcze odcienie do pokoju dziecięcego

Malowanie pokoju dziecięcego to okazja do zabawy kolorami, do nieskrępowanego łączenia barw, do realizacji najśmielszych pomysłów. To również moment, kiedy dziecko może wziąć udział w podejmowaniu decyzji. Oto kilka inspiracji, które ułatwią wybór odpowiedniego koloru i stylu.

Szukając odpowiedniego odcienia do pokoju dziecka, nie musisz trzymać się ogólnie przyjętych zasad i reguł. Pokój dziecięcy to domowy plac zabaw: wykorzystaj każdy kreatywny pomysł i nie bój się zdecydowanych i intensywnych rozwiązań kolorystycznych.

Jasno i nowocześnie

Mimo że pokój dziecięcy powinien przede wszystkim odzwierciedlać życzenia i osobowość właściciela pokoju, wielu rodziców chciałoby, aby styl całego domu pozostał jednolity. Zwłaszcza w pokoju dziecięcym często preferowany nowoczesny styl nie oznacza pustki!  W tak styl świetnie się wpiszą zimne, jasne tonacje. Zastosowanie świeżych i pastelowych odcieni w połączeniu z prostymi opływowymi meblami tworzy spójną, nowoczesną całość. 

Chcąc wykreować bardziej energetyczny i cukierkowy klimat, sięgnij po jasny pomarańcz, fiolet, beż i turkus w nowoczesnych, pastelowych tonacjach. Są to neutralne, świeże i modne kolory pasujące do każdego pokoju dziecięcego, a Ty możesz je dowolnie łączyć w różnych konfiguracjach.

jasna ściana z półkami w pokoju dziecięcym

Ściana w głębi jest w delikatnym odcieniu H405 Doll, biurko i szafka pomalowane zostały na jasno beżowy G467 Champignon, a taboret na piękny liliowy  X344 Minuet. Łatwym sposobem na dodanie odrobiny  koloru jest pomalowanie drewnianych segregatorów na jasne tonacje, takie jak np: X344 Minuet, H405 Doll i Y354 Cumulus.

 

Odręczne malowanie tęczy to świetny sposób na wspólną zabawę. Pozwól dziecku wybrać ulubione kolory i chwycić za pędzel. Jeżeli kolory są w tej samej pastelowej tonacji, będą z pewnością tworzyć zgraną kompozycję. 

Ściana za biurkiem jest w odcieniu X420 Maiden, kolory użyte w tęczy to X420 Maiden, delikatny róż Y411 Milkshake, jasny żółcień  H300 Lemonade, turkusowy G371 Crystal i błękitny  Y354 Cumulus.

pokój dziecięcy w beżowych kolorach i ze wzorem pastelowej tęczy na ścianie

A może powinieneś wybrać coś z palety błękitów? Jak zawsze podczas malowania domowych wnętrz, nie musisz sztywno trzymać się zasad. Pozwól wybrać dziecku kolory z przygotowanych wcześniej propozycji lub nawet z całej kolekcji kolorów jak np. Tikkurila Feel the Color.

 

pokój dziecięcy w kolorach z palety błękitów i zieleni

Ściana została pomalowana na lekki jak bryza błękit H440 Wave, biurko na kolor nieba H353 Forget me not, a krzesło na odcień J442 Menthol.

Stonowany w stylu boho

Jeżeli wasze wnętrza zaaranżowane są w bardziej łagodnym, przytulnym, stonowanym stylu pokój dziecięcy może również odzwierciedlać podobny klimat. Wystarczy w pomieszczeniu zastosować neutralne i przygaszone odcienie, np. zielony, beżowy, zgaszony pomarańcz lub  ciepły szary. Cały wystrój można dopełnić meblami z drewna, dodatkami z naturalnych materiałów, miękkimi poduszkami, siedziskami i bujną roślinnością.

pokój dziecka w zieleni

Nic dziwnego, że V447 Serpentine  to jeden z naszych najpopularniejszych odcieni z palety zieleni. To spokojny odcień, który wprowadza do wnętrza kojący, odprężający nastrój. Ten kolor świetnie sprawdzi się w sypialni lub wszędzie tam, gdzie chcemy stworzyć przytulną atmosferę.

Dla większości dzieci ich pokój powinien przede wszystkim kojarzyć się z zabawą. W takim przypadku możesz użyć wyobraźni swojego dziecka: zdecydujcie razem, jakie figury i kształty powinny pojawić się na ścianach. Bez względu na to, czy to będzie tajemniczy ogród, zoo czy zupełnie przypadkowe kształty, efekt końcowy będzie kolorowy i kreatywny.

Odcienie na ścianie to V466 Lama,  Y399 Cashew i G467 Champignon. Roślina w makramie, krzesło z rattanu i kosz z zabawkami z naturalnego materiału nawiązują do stylu, w którym dominują kolory ziemi. 

pokój dla dzieci w beżach i pastelach
pokój dla dzieci w beżach i wzorem na ścianie

Motyw roślinny na ścianie jest w kolorze N494 Nephrite z Y399 Cashew jako tło. Inne kolory użyte do namalowania kształtów to K396 Safari  i V466 Lama.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl