Kuchnia w niebieskiej palecie barw

Stylowe połączenie bieli i błękitu

 

Kompozycja z palety błękitów i metalicznej szarości z dodatkiem bieli tworzy przestrzeń, w której możesz się zanurzyć. Zasmakuj w orzeźwiających zestawieniach i w pełni korzystaj z naturalnej przyjemności, czerpanej z bezpretensjonalnego stylu.

Błękitna paleta barw w stylowej aranżacji kuchni
Ściany: Tikkurila Optiva Semi Matt 20, kolor N429 Denim.

Stylowe połączenie bieli i błękitu w salonie z aneksem kuchennym

Chociaż staramy się zmieniać świat, to jednak wciąż natura ma na nas największy wpływ. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego pokój wypełniony czerwienią może czasami wydawać się drażniący, podczas gdy wnętrze z dużą ilością niebieskiego  uspokaja? Świat, w którym żyjemy, kształtuje naszą wrażliwość na poszczególne barwy – to w nim rozległe niebieskie niebo łączy się z jasnymi chmurami, a błękitne fale tańczą w objęciach białej piany. Nic więc dziwnego, że paleta barw pełna błękitu i bieli dla ludzkiego oka jest czymś całkowicie naturalnym. Jak ten duet wykorzystać w salonie z aneksem kuchennym?

Połączenie niebieskiego i białego ma wiele zalet. Przede wszystkim takie zestawienie współgra z prawie każdym motywem lub stylem wnętrza. Elegancki, prosty, a jednocześnie efektowny błękit i neutralny biały stanowią ponadczasowy duet kolorystyczny, który jest modny o każdej porze roku. Dla osób, mających problemy z wybraniem ulubionej barwy to idealne rozwiązanie.

Błękitno-biały klimat w nowoczesnej kuchni

W salonie z aneksem kuchennym najlepiej trzymać się błękitu, który ma odrobinę jaśniejszy odcień. Pamiętaj, że im ciemniejszy kolor na ścianach, tym bardziej uporządkowana oraz neutralna powinna być reszta pomieszczenia. Współczesne kuchnie często mają niebieskie szafki i białe blaty w błyszczących, lakierowanych wykończeniach. Rozwiązanie to sprawdzi się również w przypadku aneksu z wyspą, do której warto dołączyć krzesła pomalowane białą lub błękitną farbą.

Niezwykle uniwersalny charakter wyjątkowej palety barw

W salonie wdrożenie niebiesko-białej kolorystyki jest łatwe i nie wymaga większego wysiłku. Zadanie jest jeszcze prostsze, jeśli dysponujesz już nieskazitelnie czystymi, całkowicie białymi ścianami. Dowolne meble wystarczy uzupełnić kilkoma poduszkami z błękitnym akcentem, tradycyjnymi chińskimi wazonami lub innymi akcesoriami w kolorze niebieskim, tworząc wymarzoną przestrzeń do życia. W lecie niektóre proste elementy dekoracyjne z motywem marynistycznym powinny podkreślać ten motyw w niezwykle modny sposób.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl