Sufit w różowym kolorze

Sufit w odważnym kolorze

 

 

Sufit nie musi być biały ani nudny. Odpowiednio dobrany kolor, kontrastujący z pozostałymi czterema ścianami, nada pomieszczeniu zupełnie innego wyrazu i pozwoli stworzyć niepowtarzalną przestrzeń z odpowiednimi proporcjami. Przy właściwej kombinacji barw można zaaranżować przytulne wnętrze z charakterem i niepowtarzalnym klimatem.

Pudrowy róż sposobem na ożywczą atmosferę

Sufity w białym kolorze dominują w większości wnętrz. Biała barwa jest delikatnym wykończeniem i optycznie powiększa przestrzeń. Coraz częściej jednak wprowadza się dodatkowe odcienie do pomieszczeń, traktując sufit jako piątą ścianę, która wymaga odpowiedniego przygotowania.

Malowanie sufitu to sposób na modne oraz oryginalne ozdobienie korytarza. Delikatny, pudrowy róż w otoczeniu harmonijnej kolorystycznej aranżacji wprowadzi ożywczą atmosferę do wybranego wnętrza i w niezwykły sposób wpłynie na relaks oraz samopoczucie domowników. Nie ma lepszego sposobu na wpuszczenie jeszcze większej ilości słońca do mieszkania niż zmiana barwy nad naszymi głowami.

Sufit-w-przedpokoju-w-kolorze-różu
Sufit w korytarzu pomalowano farbą Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w kolorze G477 Boudoir. Drewniana podłoga została pomalowana farbą Tikkurila Betolux Akva w kolorze NCS S 0300-N.
Rozjaśnij mały przedpokój świeżymi kolorami

Malowanie sufitu na pudrowy róż przy jednoczesnym pozostawieniu białych ścian automatycznie ożywi, rozjaśni pomieszczenie. To dobry pomysł dla mniejszych przestrzeni, które potrzebują delikatnej pomocy aranżacyjnej. Do sufitu w kolorze pudrowego różu pasują przede wszystkim dodatki w kolorze różowego złota, np. wieszaki oraz bardzo delikatne ozdoby, np. klasyczne uchwyty szafek czy gałki szuflad.

Można spróbować również przemalować meble na barwę bardzo zbliżoną do tonacji sufitu. Wtedy jeszcze bardziej podkreśla się przestronność wnętrza. Nie zapominajmy także o lampach. Odpowiednio dobrane oświetlenie doskonale skomponuje się z kolorystyką wnętrza, dodając mu miękkości, przytulności i wspaniałego komfortu.

W tak jasnej aranżacji, nawet wąski przedpokój będzie sprawiał wrażenie przestronnego pomieszczenia.

Sufit w różowym kolorze

Instrukcja wykonania:

1. Oczyść powierzchnie przeznaczone do malowania

Pracę rozpocznij od oczyszczenia sufitu. Usuń szczotką kurz. Zabrudzenia i przebłyszczenia oczyść detergentem Tikkurila Maalipesu i dokładnie opłucz wodą. Jeżeli na suficie znajduje się warstwa farby klejowej, należy ją najpierw nawilżyć wodą, a następnie usunąć przy pomocy stalowej packi. 

2.  Zagruntuj

Wcześniej niemalowane lub bardzo chłonne powierzchnie wymagają gruntowania. Wybór farby gruntującej zależy od rodzaju podłoża. W tym przypadku będzie to Tikkurila Optiva Primer.

3. Pomaluj od razu cały sufit

Dokładnie wymieszaj farbę. Malowanie rozpocznij od wykonania odcięć w narożach sufitu używając małego wałka o szerokości 10 – 15 cm. Następnie za pomocą dużego wałka (szer. 18 – 15 cm) na przedłużaczu malarskim nałóż 2 warstwy Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w kolorze G477 Boudoir. Aby uniknąć powstawania smug,  pomaluj od razu całą powierzchnię sufitu.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.
pl