Sufit w odważnym kolorze

A może warto zaszaleć i dodać wnętrzu zaskakującego akcentu kolorystycznego? I to na suficie! Postaw na pudrowy róż i wprowadź ożywczą atmosferę do swojego wnętrza.

Sufit pomalowano farbą Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w kolorze G477 Boudoir. Drewniana podłoga została pomalowana farbą Tikkurila Betolux Akva w kolorze NCS S 0300-N.
Rozjaśnij mały przedpokój świeżymi kolorami

Ściany w jasnych barwach, a sufit w mocniejszym, różowym odcieniu to ciekawy trick na ożywienie wnętrza. 

Wykorzystaj detale, aby stworzyć harmonijną kompozycję kolorystyczną. Wieszaki w kolorze różowego złota i elementy szafy w różowej tonacji idealnie współgrają z kolorem sufitu. W jasnej aranżacji, nawet wąski przedpokój będzie sprawiał wrażenie przestronnego pomieszczenia.

Instrukcja wykonania:

1. Oczyść powierzchnie przeznaczone do malowania

Pracę rozpocznij od oczyszczenia sufitu. Usuń szczotką kurz. Zabrudzenia i przebłyszczenia oczyść detergentem Tikkurila Maalipesu i dokładnie opłucz wodą. Jeżeli na suficie znajduje się warstwa farby klejowej, należy ją najpierw nawilżyć wodą, a następnie usunąć przy pomocy stalowej packi. 

2.  Zagruntuj

Wcześniej niemalowane lub bardzo chłonne powierzchnie wymagają gruntowania. Wybór farby gruntującej zależy od rodzaju podłoża. W tym przypadku będzie to Tikkurila Optiva Primer.

3. Pomaluj od razu cały sufit

Dokładnie wymieszaj farbę. Malowanie rozpocznij od wykonania odcięć w narożach sufitu używając małego wałka o szerokości 10 – 15 cm. Następnie za pomocą dużego wałka (szer. 18 – 15 cm) na przedłużaczu malarskim nałóż 2 warstwy Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w kolorze G477 Boudoir. Aby uniknąć powstawania smug,  pomaluj od razu całą powierzchnię sufitu.

dodano do zapisanych.
has been removed from saved.